Naujausi, Nuomonių telefonas

Kultūros paveldo objektas niekam nerūpi

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

„Nuomonių telefonu“ skambinusi moteris kalbėjo apie Deltuvos gatvėje, priešais AB „Vilkma“ esantį, vaiduokliu vadinamą apleistą namą. Ne kartą apie jo savininkus buvo kalbama, jų ieškoma, jie neva įspėti, tačiau situacija nesikeičia. Ukmergiškė norėjo sužinoti, negi nėra jokių būdų priversti jos šeimininkus, vis dar bandančius šį pastatą parduoti, pasirūpinti savo turtu. „Ar savivaldybė yra tokia neveiksni, neatsakinga? O gal laukiama dar vienos audros ir nelaimės? Juk visai neseniai Kęstučio aikštėje, nuplėšus vieno apleisto namo stogą, žuvo moteris. Ar ši nelaimė neturėjo paskatinti valdininkų susirūpinti mieste bei rajone esančiais panašiais pastatais?“ – kalbėjo skambinusi moteris. Ji kvietė rajono vadovus, administracijos specialistus, kitus už statinių priežiūrą atsakingus asmenis apvažiuoti miestą, apsilankyti prie minėtojo namo ir imtis veiksmų.

Rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus mentorius Gediminas Židonis pripažino, kad minimas pastatas Deltuvos gatvėje jau senokai yra įtrauktas į neprižiūrimų rajono statinių sąrašą. „Keitėsi jo savininkai, kurie kaskart užsandarindavo tik pirmąjį statinio aukštą – kad nepakliūtų pašaliniai. Po to kažkas vėl išplėšdavo“, – apgailestavo G. Židonis, taip ir nenurodęs, kam šiuo metu priklauso pastatas, neatsakęs, ar savivaldybė ketina imtis kažkokių veiksmų.

Miesto seniūnės Z. Pečiulienės nuomone, šis statinys yra kultūros paveldo objektas, kuriuo rūpintis turėtų ir paminklosaugininkai. Bet kai daug atsakingų, visi numoja ranka, o problema nesprendžiama.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Kam tai rūpi :
    Nekilnojamojo turto mokestis padėtų sukurti tikrą tokių statinių rinką, nustatytų realias jų kainas. Nebūtų taip, kad vieno asmens vardu turime daug nekilnojamojo turto objektų...

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas