Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Minint Slaugytojų dieną

Aldona KALESNIKIENĖ

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro slaugytojų sąjungos pirmininkė

Kasmet gegužės 12-ąją viso pasaulio slaugytojos pažymi savo profesinę šventę – Tarptautinę slaugytojų dieną. Šiemet jos tema – „Slaugytojų lyderių balsas: slaugytojai siekia geresnės pasaulio gyventojų sveikatos“. Simboliška, kad šiais metais, ištikti pasaulinės COVID-19 viruso pandemijos ir kritinės situacijos, visose pasaulio šalyse su dėkingumu vertinamas slaugytojų triūsas, jų atsidavimas ir pasiryžimas dirbti iššūkių kupinoje kasdienybėje.

Slaugytojos profesija tokia sena kaip ir žmonija. Ji pilna meilės, rūpestingumo, atsidavimo, bemiegių naktų, sunkių netekčių. Tai amžina profesija. Todėl ši diena – reikšminga šventė mums visiems, pasirinkusiems šį nelengvą, bet labai svarbų darbą.

Nepaisant laikmečio sunkumų, mūsų profesijos pagrindinė vertybė – padėti žmogui, nesikeičia. Kad ir kokie būtų mūsų pacientai, jie visada turi būti apgaubti dėmesiu, supratimu, užuojauta ir meile. Tai būtinybė, o ne prabanga.

Nors darbe patiriame didelį stresą, per daugelį metų išmokstame į viską žiūrėti profesionaliai. Kartais susiduriame ir su pacientų priešiškumu, susikaupusiu dėl bendro nepasitenkinimo ir socialinės padėties.

Slaugytoja – tai žmogus, kuris yra arti sergančių ir mirštančių, kurie mums patiki savo skausmą, kančią ir viltį ir tikisi sulaukti paramos bei pagalbos. Žmonių lūkesčiai visada dideli, tačiau trūksta ir pačių atsakomybės už savo sveikatą.

Dar pernai Pasaulio sveikatos organizacija 2020 metus paskelbė Tarptautiniais slaugytojų metais. Išties, šie metai mums kupini iššūkių, naujų patirčių. Ir šiuo laikotarpiu mums teko ypač sunkus ir atsakingas darbas.

Visas Lietuvos slaugytojas vienija Lietuvos slaugos specialistų organizacija (LSSO), kurios iniciatyva šalyje ir pradėta švęsti Tarptautinė slaugytojų diena. Slaugos pradininkė, anglų medicinos sesuo Florence Nightingale, kurios gimimo diena – gegužės 12-oji, yra sakiusi: „Slaugytoja – sergančio žmogaus akys, rankos, širdis. Slaugytojos žodis – tarsi tvarstis ant žaizdos“. Šie žodžiai geriausiai apibūdina mūsų profesiją.

Šiandienos slaugytoja susiduria su įvairias iššūkiais, dirbdama ir nesaugioje aplinkoje, patirdama didelius darbo krūvius, kartais ir profesijos nuvertinimą, gaudama mažą darbo užmokestį. Tačiau LSSO Ukmergės skyriaus slaugytojos stengiasi spręsti įvairias iškilusias problemas, vystyti socialinį dialogą su įstaigos vadovybe.

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro slaugytojos dirba mūsų sveikatos priežiūros įstaigos priešakyje. Kad ir kaip sunku, bet jos sugeba būti profesionalios, žmoniškos, gebančios greitai priimti reikiamus sprendimus ir tuo pačiu išlikti rūpestingos, supratingos, dėmesingos, išklausančios, kantrios, atsakingos, šiltai bendraujančios.

Motina Teresė sakė: „Darykite mažus darbus, bet didele širdimi“. Taip mes ir stengiamės dirbti.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas