Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Populiacijos tyrime dalyvaus ir Ukmergės gyventojai

Grupė šalies mokslininkų, dirbančių Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre, Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Santaros ir Kauno klinikose, vykdys epidemiologinį populiacijos tyrimą dėl koronaviruso ligos paplitimo šalyje. Pasitikrinti dėl koronaviruso iš viso bus kviečiami 7,5 tūkstančio žmonių. Planuojama tirti trijų didžiųjų miestų – Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos, taip pat ir trijų rajonų – Marijampolės, Utenos ir Ukmergės gyventojus.

Populiacijos tyrimą inicijuojančios kelios mokslininkų grupės teigia, kad šis tyrimas visuomenės imuniteto dėl koronaviruso neparodys. Tačiau jis leis išsiaiškinti, kiek visuomenėje yra besimptomių koronaviruso atvejų, ir nustatyti bendrą infekcijos paplitimą.

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto profesorės, habil. dr. Ramunės Kalėdienės, toks tyrimas šiuo metu yra labai svarbus, kadangi sergančiųjų lyg ir mažėja, bet nėra žinoma, kiek populiacijoje yra besimptomių atvejų. Visiškai neaišku, kiek iš tikrųjų aplink vaikšto sergančių žmonių.

Savanoriškai kviesti gyventojus koronaviruso tyrimui bus naudojama Registrų centro duomenų bazė. Mokslininkai tyrimui atsirinks suaugusius asmenis pagal amžiaus grupes. Išrinktiems žmonėms tepinėliai bus atliekami mobiliuose koronaviruso patikros punktuose.

„Planuojama, kad bus komunikuojama SMS žinutėmis, susisiekiama telefonu ir siūloma atvykti. Žmogui naudinga išsitirti savo sveikatą, žinoti, ar jisai neserga, ir tokiu būdu apsaugoti save ir savo artimuosius“, – aiškino Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento vadovas Audrius Ščeponavičius.

Lietuvos mokslininkai populiacijos tyrimą dėl koronaviruso nori pradėti kuo greičiau, tačiau dar laukiama Lietuvos bioetikos komiteto, atsakingo už žmogaus teisių ir jo orumo apsaugą sveikatos priežiūros sistemoje, leidimo.

Tyrimus inicijuojančios mokslininkų grupės teigimu, vėliau planuojama tirti ir visuomenės imunitetą koronavirusui. Tuomet bus imami serologiniai kraujo tyrimai, parodantys antikūnius.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas