Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs, Naujausi

Pasikeisti vardą ar pavardę bus greičiau ir paprasčiau

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtam Civilinės būklės aktų registravimo įstatymo pataisų projektui, nustatančiam naują asmenvardžių pakeitimo tvarką. Numatoma, kad visos šios procedūros bus atliekamos miestų ir rajonų civilinės metrikacijos įstaigose, dėl atskirų atvejų nebereikės kreiptis į Teisingumo ministeriją. Todėl vardus ar pavardes norintys pasikeisti asmenys tai galės padaryti greičiau ir paprasčiau.

Šiuo metu Teisingumo ministerijos leidimas reikalingas, pavyzdžiui, kai asmuo nori pakeisti pavardę į savo protėvių pavardę, kai asmuo vardą ar pavardę pasikeitė užsienio valstybėje arba keičiama nepilnamečio vaiko, vyresnio nei 3 mėnesiai, vardas ar pavardė. Pagal galiojančią tvarką prašymas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo prašymo ir kitų dokumentų gavimo įstaigoje dienos.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pabrėžia, kad ministerijos specialistai konsultavo ir toliau konsultuos civilinės metrikacijos įstaigų darbuotojus, kai jiems iškyla problemų dėl vardų ar pavardžių keitimo. Bet bus atsisakyta perteklinių leidimų išdavimo ir dėl to asmenvardžio keitimo procedūra sutrumpės beveik dviem mėnesiais.

Dabar miestų ir rajonų civilinės metrikacijos įstaigose galima pasikeisti pavardę į tėvų, sutuoktinio, jei norima susigrąžinti anksčiau turėtą pavardę ir kt. Ši procedūra savivaldybėse užtrunka iki kelių dienų, o didmiesčiuose – iki vieno mėnesio.

Pernai Lietuvoje žmonių vardai ar pavardės buvo keisti 5 517 kartų, o 868 atvejais buvo privalomas Teisingumo ministerijos sutikimas. Rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, 2019 m. išnagrinėti 26 prašymai dėl vardo ar pavardės keitimo. Kaip informavo skyriaus vedėja Regina Jackūnienė, šiemet dėl asmenvardžių keitimo gauti penki prašymai. Dvi moterys ir vienas vyras norėjo pasikeisti pavardę, du vyrai – vardus.

Numatoma, kad pataisos po svarstymo Seime įsigalios liepos 1 d.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas