Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Ukmergėje gerėjant situacijai, patikros punktas susietas su karštąja linija

Balandžio 21 dienos duomenimis, Lietuvoje koronavirusas COVID-19 buvo nustatytas 1 350 asmenims. Ukmergėje sergančiųjų padaugėjo iki 88 (pirmadienio vakaro informacija – aut. past.). Džiugina tai, jog rajone registruojami pavieniai susirgimų atvejai.

Šalyje pasveiko 298 žmonės, iš jų – 27 ukmergiškiai. Tarp pasveikusiųjų yra 18 ligoninės darbuotojų. Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 38 žmonės, iš jų – 7 mūsų rajono gyventojai.

Nuo balandžio 20 dienos, pirmadienio, Ukmergėje, Gruodžio 17-osios gatvėje, prie miesto stadiono esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtame mobiliame punkte dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos atliekami tyrimai savarankiškai atvykusiems asmenims. Iki tol buvo testuojami tik ukmergiškiai, turėję sąlytį su sergančiaisiais, buvę Ukmergės ligoninės pacientai, jų artimieji, taip pat specialiųjų tarnybų pareigūnai, socialiniai darbuotojai. Patikros punktas, kuris Ukmergėje veikė nuo kovo 30 dienos, nuo šios savaitės susietas su koronaviruso karštąja linija.

Pasireiškus koronavirusui būdingiems simptomams pacientas pirmiausia turi skambinti karštosios linijos trumpuoju telefonu 1808. Į mobilųjį punktą galima atvykti tik gavus leidimą.

Atvykus draudžiama išlipti iš automobilio, o langelį reikia pradaryti tik sulaukus nurodymų. Pacientas su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo ryšio telefono numeriu. Prie automobilio priėjęs mobiliojo punkto komandos padėjėjas patikrins atvykusio asmens duomenis bei užpildys siuntimą diagnostiniams tyrimams. Tuomet paciento paprašys atidaryti automobilio langą. Jam susipažinti ir pasirašyti bus įteikiama sutikimo forma ir saviizoliacijos atmintinė. Kitas mobiliojo punkto komandos narys paims tepinėlį iš asmens nosiaryklės ir ryklės koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti.

Pacientas po procedūros turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo. Kai rezultatai neigiami, asmuo laikomas sveiku, jei 14 dienų saviizoliuosis ir simptomai pranyks. Tačiau jei būklė negerės, atsiras kitų simptomų ar kils neaiškumų, žmogus turi kreiptis nuotolinės konsultacijos į savo šeimos gydytoją ar į karštąją liniją.

Jei rezultatas teigiamas, tačiau paciento būklė yra gera, jam paaiškinama apie griežtos saviiizoliacijos svarbą namuose iki visiško pasveikimo bei atsakomybę, ją pažeidus. Jei asmuo negali saviizoliuotis namuose, tuomet informuojama savivaldybė – ji užtikrina paciento transportavimą į tokiems atvejams parengtą vietą.

Tuo atveju, kai paciento būklė yra pablogėjusi, mobiliojo punkto koordinatorius informuoja greitosios medicinos pagalbos dispečerinę ir nurodo pacientui likti namuose bei laukti, kol atvyks medikų brigada.

„G. ž.“ inform

Genovaitės KAZIELIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Rasa :
    Okada baiksis tas virusas jau nusibodo sėdėti namie aš noriu idarba

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas