Aktualijos, Naujausi

Sprendimus tenka priimti nedelsiant

Genovaitė KAZIELIENĖ

Koronaviruso plitimas visoje šalyje, taip pat ir Ukmergėje, kelia daug problemų, kurias būtina nedelsiant spręsti. Ant-radienį prieš pietus, po dvi valandas trukusio virtualaus rajono Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio, kalbintas rajono meras Rolandas Janickas „Gimtajai žemei“ sakė, kad tartasi dėl įvairių sprendimų.

 

Ieškoma patalpų parvykusiems

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą dėl asmenų izoliavimo savivaldybių numatytose patalpose. Šis sprendimas galioja tiems, kurie nuo kovo 24-osios grįžo iš užsienio. „Kol kas dar ne viskas aišku dėl šio įsakymo vykdymo, šiandien po pietų vyks Vyriausybės posėdis, kuriame turėtume gauti daugiau informacijos, – kalbėjo meras. – Tačiau jau pasirūpinome patalpomis, kuriose galėtume apgyvendinti karantinuojamus žmones.“

Anot R. Janicko, sudaryta sutartis su viešbučiu „Big Stone“, prireikus ten būtų galima apgyvendinti 50 žmonių. Taip pat paruoštos patalpos Veprių vaikų vasaros poilsio stovykloje, bendraujama ir su kaimo turizmo sodybų šeimininkais, kad jie teiktų šią paslaugą. „Iš viso turime apie 150 vietų, kur grįžusieji galėtų būti izoliuoti“, – patikino meras.

Jis taip pat paaiškino, kad jei karantinuoti gyventojai neturėtų artimųjų, kurie jiems pristatytų maistą, bus sprendžiama, kaip atvežti maisto paketus. „Tam pasitelksime savanorius, kurie prireikus galėtų žmones aprūpinti produktais“, – sakė R. Janickas.

Šiuo metu maisto paketus galima užsisakyti rajono Vartotojų kooperatyve.

Reikėtų iš karto pranešti pareigūnams

Savivaldybės vadovas pripažino, kad apie tai, kiek yra iš užsienio grįžtančiųjų į rajoną, neturima jokios informacijos. Dėl to jis prašė visus būti pilietiškais ir, pamačius, kad tokie žmonės nesilaiko karantino, nedelsiant apie tai pranešti telefonu 112: „Mūsų saugumas priklauso nuo mūsų pačių. Turi būti aišku – sergantis žmogus gali apkrėsti artimuosius, tie, savo ruožtu, tuos, su kuriais bendrauja, ir taip ratas plečiasi.“

R. Janickas ragino būti bud-riems ir sužinojus, kad tirtis yra išvežtas kaimynas, bendradarbis ar pažįstamas: „Tuo atveju reikėtų patiems izoliuotis, kol nebus sulaukta atsakymo, ar diagnozė pasitvirtino, ar ne.“

Didžiosios įmonės dirba

Šiuo metu dauguma didesnių įmonių dirba. Pasak mero, darbdaviai savo darbuotojams privalo užtikrinti visas saugumo priemones. „Mano žiniomis, stengiamasi atlikti turimus užsakymus, o po to bendrovės spręs, kaip toliau organizuoti darbus“, – sakė R. Janickas.

Saviizioliacijoje – ir kai kurie savivaldybės  vadovai

Kovo 13 dieną savivaldybėje įvyko posėdis, kurio metu buvo aptariami keli klausimai, taip pat ir tai, kaip reikėtų planuoti ligoninės darbą kilus koronaviruso pavojui. Šiame pasitarime dalyvavo ir ligoninės medikė, kuriai vėliau diagnozuotas užsikrėtimas šia liga. „Dėl to buvusieji posėdyje turėjo izoliuotis namuose. Todėl nuotoliniu būdu dirba mero pavaduotoja, savivaldybės administracijos direktorius, keli specialistai, vienas rajono Tarybos narys“, – pasakojo meras.

Jis pridūrė, kad ir kitiems savivaldybės administracijos darbuotojams sudarytos tokios galimybės. Savivaldybės pastate dirba tik tie specialistai, kuriems tai yra būtina dėl darbo specifikos.

R. Janickas kalbėjo, jog kovo pabaigoje šaukiamam rajono Tarybos posėdžiui irgi ruošiamasi nuotoliniu būdu, jo metu Tarybos nariai taip pat bendraus internetu.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Antanas :
    Ar ne laikas uždaryti parduotuves "VINOTEKA" ? Labiausiai nesilaiko numatytų saviizoliacijos taisykių , lankytojų kontingentas baisus.