Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai, Naujausi

Daugėja pranešimų apie saviizoliazijos pažeidimus

Nijolė STUNDŽIENĖ

Lietuvoje įsigaliojus karantinui, kiekvienam iš užsienio grįžusiam asmeniui ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu bei tikėtinu koronaviruso atveju, reikia laikytis saviizoliacijos – 14 dienų likti namie, nesilankyti jokiose viešose vietose, vengti bet kokių kontaktų. Policijos pareigūnai kasdien gauna pranešimų apie asmenis, kurie nesilaiko nurodymų, pažeidžia izoliavimuisi keliamus reikalavimus.

Kaip informavo Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistė Asta Krogertienė, Ukmergės rajono policijos komisariatas kasdien gauna vidutiniškai apie 6–8 pranešimus su informacija apie saviizoliacijos nurodymų nesilaikančius asmenis. Pastebima, kad tokių pranešimų daugėja.

Kovo 19-ąją rajono Policijos komisariate sulaukta net 12 skambučių dėl pastebėtų panašių pažeidimų. Vienas gyventojas policijai pranešė apie namuose galimai atliekamas manikiūro paslaugas, kitas pasakojo, kad prie vienos mokyklos pastebėjo būrį jaunuolių. Sulaukta informacijos apie grįžusius iš Anglijos, Švedijos, Norvegijos, Prancūzijos, kitų šalių ir nesilaikančius saviizoliacijos, einančius į parduotuves, pasivaikščioti... Pasitaikė ir toks atvejis, kai viena moteris pranešė apie draugą, kuris išgėrinėjo su iš užsienio grįžusiu asmeniu, todėl ji dabar nenori jo įsileisti į namus.

„Pareigūnai į pranešimus apie izoliacijos nesilaikymą reaguoja nuotoliniu būdu, stengiasi susisiekti su tais asmenimis telefonu ir žodžiu priminti apie atsakomybę bei pareigą“, – aiškino A. Krogertienė. Ji priminė, kad saviizoliacija šiuo metu – svarbiausia priemonė, kuri reikšmingai gali padėti siekiant stabdyti koronaviruso ir jo sukeliamos ligos plitimą.

„Rekomenduojame laikytis nurodymų, būti drausmingiems, gerbti ir saugoti savo bei aplinkinių asmenų sveikatą“, – teigė policijos atstovė.

A. Krogertienė taip pat priminė apie apribojimus, taikomus nuo kovo 19 dienos. Nuo ketvirtadienio draudžiama parkuose, viešose erdvėse būriuotis didesnei nei 5 asmenų grupei. Viešose erdvėse būtina laikytis saugaus kontakto – tarpusavyje žmonės neturėtų bendrauti ilgiau nei 15 minučių ir vienas nuo kito turi stovėti 2 m atstumu. Vaikų žaidimų aikštelėse draudžiama žaisti daugiau nei vienam šeimos vaikui. Taip pat reikėtų vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos – rankų plovimo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Tarp kitko :
    Toks jausmas, kad visi grįžę iš užsienio yra besmegeniai, kiekvieną reikia kontroliuoti, kad sėdėtų dvi savaites namuose ir niekur neitų.
  • Aha :
    Pilna is uzsienio grizusiu dar sia savaite jau po karantino paskelbimo,trankosi po miesra. Ir ka? Ar kas nors daroma? Ar bent vienas buvo nubaustas???

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas