Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Priimtas sprendimas dėl Ukmergės ligoninės

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, jog atsižvelgiant į susiklosčiusios aplinkybes Ukmergės ligoninėje, dalis šios ligoninės skyrių yra uždaryta, o galimai sąlytį su užsikrėtusiais žmonėmis turėję asmenys – dvi savaites izoliuosis namuose.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) turimais duomenimis, šiuo metu yra trys koronaviruso (COVID-19) ligos atvejai, susiję su Ukmergės ligonine – susirgo du joje dirbantys gydytojai, taip pat registruotas pacientės mirties atvejis. Vos gavus pirmąjį koronaviruso įtarimą, nedelsiant buvo pradėtas atvejo tyrimas, kadangi ligoninės gydytoja nekeliavo ir neturėjo kontakto su įtariamu ar užsikrėtusiu asmeniu.

Atlikus pirminį vertinimą, buvo nustatyti 152 sąlytį turėję asmenys – 127 ligoninės darbuotojai ir 25 pacientai. Dauguma ligoninės skyrių buvo uždaryta, pacientai perkelti į kitas patalpas, organizuota patalpų dezinfekcija. Šiuo metu sąlytį turėjusių asmenų skaičius viršija 200, visi jie yra informuoti apie būtiną izoliaciją namuose, o NVSC savanoriai kasdien teiraujasi jų apie sveikatos būklę. Ligoninėje veikia tik slaugos ir vidaus ligų skyriai, tačiau nauji pacientai į ligoninę nepriimami.

Tyrimo pradžioje nebuvo žinomas asmuo, nuo kurio užsikrėtė pirmasis Ukmergės ligoninės darbuotojas, todėl 14 dienų laikotarpyje užsienyje keliavę darbuotojai, buvo nusiųsti ištyrimui. Vienam iš jų patvirtintas koronavirusas Tyrimai atlikti ir dar 3 asmenims, kuriems pasireiškė užkrečiamųjų ligų simptomai, tačiau laboratorinių tyrimų atsakymai buvo neigiami.

Siekiant valdyti galimą ligos išplitimą NVSC specialistai išplėtė izoliuojamų ir stebimų asmenų ratą iki net mažiausią užsikrėtimo riziką turėjusių asmenų. Taip pat vertinami šių asmenų maršrutai bei tikslinamos Ukmergės ligoninės darbuotojų lankytos vietos, kadangi 42 darbuotojai dirba net keliose gydymo įstaigose. Tokios priemonės gali identifikuoti ir daugiau asmenų, galimai užsikrėtusių koronavirusu, tačiau siekiama, kad šie atvejai neužkrėstų kitų žmonių, todėl jei asmenys nebendradarbiaus, bus pasitelkti policijos pareigūnai.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Kuriai ne visvien :
  Sklando gandai, kad ta daktarė visgi lankėsi užsienyje, vietiniai žino netgi jos pavardę. Tai gal nustoję dangstyti, geriau praneškite visuomenei tiesą. Jau vien iš pagarbos nukentėjusiems nuo jos neatsakingumo.
 • Samanta :
  Kaip baisu vis dar plinta ir plis nes jau kiek atveže is užsienio kurie jau gryžo ir kurie dar gryž
 • Lukas :
  Taip
 • Arunas :
  Kada baigsis virusas jūs turite surast galus užteks mirčių nekaltų zmoniu
 • Anonimas :
  Kada baigsis virusas jūs turite surast galus užteks mirčių nekaltų zmoniu
 • Jonas :
  Kodėl nedezinfekuojamos laiptinės kuriose gyvena nukentėję gerbiami medicinos darbuotojai ?
 • Vietine :
  Baisu,nes atsiranda tokių proto bokštų, kuriems negalioja karantinas, Vidiškių miestely gastroliuoja slaugės vaikai