Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Pirmoji Lietuvoje koronaviruso auka – ukmergiškė

Naktį į šeštadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Ši infekcija pasiglemžė garbaus amžiaus Ukmergės miesto gyventoją.

Penktadienį ji buvo pristatyta į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po pacientės mirties. Moteris priklausė rizikos grupei.

„Gimtosios žemės“ redakcijos žiniomis, mirusioji buvo gydoma Ukmergės ligoninėje, jai taikyta intensyvi terapija. Ketvirtadienį, kai dauguma įstaigos skyrių dėl koronaviruso grėsmės buvo uždaryti, ši ligonė išrašyta į namus. Penktadienio naktį jos būklė pablogėjo, iškviesta greitoji medicinos pagalba. Deja, medikų pastangos išgelbėti gyvybę buvo bevaisės.

Kilus įtarimų dėl koronaviruso, penktadienį mirusiosios palaikai išvežti į Vilnių, Valstybinę teismo medicinos tarnybą, mirties priežasčiai nustatyti.

Užuojautą dėl šios mirties pareiškė šalies vadovai. Prezidentas Gitanas Nausėda parašė: „Nėra lengva priimti šią žinią. Kartu su Jumis užjaučiu artimuosius ir linkiu jiems stiprybės. Ši netektis mums primena, kad kiekvienas galime prisidėti, jog virusas nusineštų kuo mažiau mūsų bendrapiliečių gyvybių.

Savo mintimis esu su viruso aukos artimaisiais, su medikais ir jų šeimų nariais. Su tais, kurie dirba, kad užtikrintų Lietuvos žmonių saugumą, ir su tais, kurie atsakingai rūpinasi savo ir artimųjų sveikata. Likite namuose, įsiklausykite į specialistų žodį ir sudrausminkite tuos, kurie elgiasi neatsakingai.

Branginkime vieni kitus – tik taip išsaugosime gyvybes ir baigsime kovą su mažiausiais įmanomais nuostoliais.“

SAM duomenimis, šiąnakt, atlikus tyrimus, šalyje patvirtinti dar penki nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 69 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Jolita :
  Tegu maziau bastosi po parduotuves, o sedi namie. Kaip sako "virusas" tai tik dabar aktuali tema,bet mepamirstam kad sis ligonis turi daug kitokiu ligu netikiu kad tai viruso pasekmes
 • Ramunė :
  Ne senolė medikams galvoje jau buvo.Visi supanikave,neapmokyti elgtis,savęs dar kiek žiūrėjo..o mes paprastieji...tai jau tik to.
 • Danutė :
  Iš tiesų,žmogus priklausė rizikos grupei,reikėjo daugiau dėmesio skirt tokiam ligoniui,o gal pagalvojo tu sena jau tau gana
 • Joana :
  Ka daro gydytojai-pamastykim, ne vienas buvo grįžęs po atostogų, bet sekmingai dirbo, lakstė po ligoninę. Viskas slepiama. Galiu parašyt tik tiek. Ne veltui sakoma- daktarų klaidos po žeme. O Ukmergės valdžia tariant liaudiškai apsi...ko😥
 • Arunas kuliesa :
  Uzuojauya artimiesiems
 • Nesvarbu :
  Baisu gyditojai uzkrete kiauliu gvardija Saudis virus reiki ukmergeja kanori ta ir daro dar melons
 • KAIP? :
  Kaip gali pristatyti žmogų į skubios pagalbos skyrių, kai jame nėra personalo? Ligoninėje dirba tik terapiniai skyriai
 • skaitytoja :
  nieko neįžeidinėjant, bet liūdna, kad uždarius ligoninę dėl koronaviruso, ligonių nelaikė tų reikalingų dviejų savaičių, ypač, kai ligonė priklausė rizikos grupei. Ir jei tai tiesa, kad gydytojai dirbo grįžę iš kelionių, dar liūdniau.
 • INA :
  Taigi pagal ministro įsakymą negalima, nes bobutė užsienyje nebuvo
 • yra :
  kodel jai numire iskart nuo koronos o tyrimu net nieks nedare vapse?
 • ner jokios koronos :
  dalbajobai vapse :D pxj kad nuo senatves numire iskart korona ir varo tik baime zmonem didesne, ale traukit santaupas is kiseniu ir isleiskit greiciau kol dar nenumiret seniai ateina korona :D
 • NERINGA :
  Taigi patys medikai ir uzkrete,gulejo gi tam skyriuj,kur lankesi toji gydytoja
 • Dalė :
  Bet kaip isleisti zmogų is ligoninės namo,nepadarius tyrimo???

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas