Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Ukmergės ligoninė uždaryta, medicinos personalas karantinuotas

Nijolė STUNDŽIENĖ

Kovo 19-ąją patvirtinus, kad viena rajono medikė užsikrėtusi koronavirusu, VšĮ Ukmergės ligoninė buvo uždaryta. Gydymo įtaiga ligonių nepriiminės 14 dienų. Naujausiais duomenimis, serganti gydytoja galėjo užsikrėsti nuo įvairiose užsienio šalyse atostogavusių medikų.  Hospitalizavus ir ištyrus medikės artimuosius – vyrą ir vaikus, jiems koronavirusas COVID-19 nenustatytas.

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo rajono savivaldybės administracijos direktorius, vadovaujantis Ekstremalių situacijų komisijai, Darius Varnas, ketvirtadienį vakare gavus oficialų patvirtinimą, kad vieno skyriaus vedėjai nustatytas koronavirusas, nedelsiant buvo imamasi priemonių – uždaryta gydymo įstaiga. Šiuo metu dirba tik du skyriai – Vidaus ligų bei Palaikomojo gydymo ir slaugos. Kai kurie ligoniai išrašyti ir nukreipiami gydytis ambulatoriškai, dar 7 pacientai perkelti į Vidaus ligų skyrių. Ligoninėje lieka dirbti tik tas personalas, kuris neturėjo kontakto su sergančia gydytoja.

Šiuo metu jau yra sudarytas sąrašas asmenų, su kuriais segančioji  kontaktavo. Tarp jų – apie pusantro šimto žmonių. Vieni iš jų sveikatą tikrinosi ketvirtadienį, kiti  -penktadienį. Santaros klinikose atsidūrė ir medikės šeima. Po atliktų tyrimų paaiškėjo, kad  gydytojos vaikai ir sutuoktinis – sveiki, jie išleisti į namus.

Redakcijos žiniomis, skyriaus vedėjos sveikata sušlubavo šią savaitę. Kadangi pasireiškę simptomai atitiko būdingus koronavirusui, trečiadienį ji pasiprašė atleidžiama iš darbo, o ketvirtadienį kontaktiniu telefonu 1808 susiekė su medikais ir pati nuvyko į Vilnių. Kadangi medikė užsienyje nebuvo, tikėtina, kad užsikrėsti galėjo nuo kolegų, dirbančių ne tik Ukmergės ligoninėje, bet ir kitų miestų gydymo įstaigose,  anksčiau keliavusių Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje. Visi jie šiuo metu izoliavosi ir tiriami dėl galimo užsikrėtimo koronaviruso infekcija.

Savivaldybės administracijos direktorius D. Varnas sakė, kad ketvirtadienį telefonu susisiekė ir bendravo su  Santariškių klinikose gydoma medike, ji jautėsi silpna. Apie saviizoliacijos vengusius medikus skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • galas :
  Sveikintinas medicininis solidarumas, bet kur atsakingumas ir sugebejimas teisingai ivertinti situacijos. Ir nereikia kalbeti nevaziavo. nekontaktavo. Reiskia slepiama ir meluojama.
 • Ruta :
  Profesorius Kasiulevičius akcentavo, kad kol nėra plaučių uždegimo, tirti galimai užsikrėtusių koronavirusu neleidžiama. Tokia deja Verygos tvarka, todėl nei meras nei niekas kitas visiems kontakte buvusiems medikams tyrimų atlikti negali kol nesukarščius ar rimtai nesusirgs.
 • :) :
  Ar jūs visi beraščiai? Jinai niekur nebuvo...Ja pačia apkrėtė...
 • kolega :
  nesugebantiems perskaityti straipsnio ir suvokti kas parašyta, vertėtų susilaikyti ir nekomentuoti. Žmogus nekeliavo, sąžiningai dirbo ir neaišku nuo ko apsikrėtė, o sakote atleisti ir į ligoninę neįsileisti! Jei jus užkrės jūsų kaimynas, tai ir jus atleisti iš darbo ir dar su jumis išsiskirti? Kokie visi gudrūs mėtyti akmenis iš už kompiuterio ar telefono ekrano, katalikai dar skaitosi.
 • a :
  o kur kreiptis ligos atveju. ne viruso. O kokios kitos, del vaistu ir pan?
 • galas :
  Gopsuole! Skyriaus vedeja ir dar 2 darbovietes. Atleisti ir 1 km prie ligonines neprileisti .
 • Butina :
  Bausti uz karantino nesilaikyma!!!!

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas