Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Stabdomas ugdymo procesas, draudžiami renginiai

Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Daiva Zimblienė pranešė, kad penktadienį vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nuspręsta nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. stabdyti ugdymo procesą ir uždaryti visus rajono savivaldybės vaikų lopšelius-darželius, mokyklas, neformaliojo švietimo įstaigas.

Taip pat uždrausti visi patalpose vykstantys kultūros, sporto ir kiti renginiai bei kultūros įstaigų lankymas.

Jau nuo kovo 13-osios dviem savaitėms nutraukiama Sporto centro baseino, Visuomenės sveikatos biurui (VSB) priklausančių viešųjų pirčių, esančių Ukmergėje ir Deltuvos miestelyje, veikla. Atidedamos visos VSB suplanuotos paskaitos, nevyks privalomieji sveikatos mokymai ir visi kiti užsiėmimai.

Stabdoma Kultūros centro ir jo padalinių kaimuose veikla, uždaromos kaimuose esančios biblio-tekos, skaityklos. Viešoji Vlado Šlaito biblioteka aptarnaus tik pavienius skaitytojus, o jos skaitykla neveiks.

Keisis ir rajono savivaldybės administracijos darbas. Nuo kovo 16 dienos savivaldybės administracija ukmergiškius aptarnaus tik nuotoliniu būdu – telefonu arba internetu.

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas sakė: „Situacija – neeilinė. Tai išbandymas mums visiems. Būtų labai neatsakinga ir kvaila, jei į koronaviruso pandemiją pažiūrėtume pro pirštus. Rūpinkimės savo ir savo artimųjų sveikata.

Noriu asmeniškai paprašyti visų darbdavių užtikrinti galimybes vaikus auginantiems tėvams dirbti nuotoliniu būdu. O tiems darbuotojams, kuriems nepavyksta susitarti su darbdaviu, siūlau išeiti apmokamų ar neapmokamų atostogų, paimti nedarbingumo pažymas.

Raginu atšaukti visas komandiruotes, atsisakyti nebūtinų susitikimų, organizuoti juos virtualioje erdvėje. Jeigu turite galimybę – važiuokite į sodus, sodybas, daugiau laiko praleiskite gryname ore – eikite pasivaikščioti į mišką, parką.

Labai prašau nelankyti ligoninėje gydomų pacientų, savo artimųjų senelių globos įstaigose ir vykdyti griežtas saviizoliacijos sąlygas grįžus iš karštųjų taškų užsienyje.“

Ekstremalių situacijų komisija taip pat savivaldybės teritorijoje paskelbė Civilinės saugos sistemos parengties antrą (sustiprintą) lygį dėl galimo viruso patekimo į rajoną.

„Tai reiškia, kad civilinės saugos sistemos subjektai pasirengę pereiti į visiškos parengties lygį ir valdyti ekstremaliąsias situacijas. Tam nustatomos standartinės, ekstremaliųjų situacijų valdymo planuose numatytos procedūros, ekstremalių situacijų komisijų ir operacijų centrų nariams parengiamos darbo vietos.

Šiame posėdyje Ukmergės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovu paskirta Gitana Čepienė, VšĮ Ukmergės pirminio sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja, o koordinatoriumi – Valdas Rabazauskas, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai“, rašoma pranešime.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį