Parodos atidarymo metu.

Kultūra

 „Šaulio kodas“ – Ukmergėje

Linas KAVALIAUSKAS

Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės Vyčio 1002-osios šaulių kuopos vadas

Kovo 1 d., sekmadienį, Ukmergės kraštotyros muziejuje atidaryta paroda „Šaulio kodas“, skirta Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui paminėti. Parodoje taip pat eksponuojamos lietuviškų uniformų kolekcininko Aloyzo Indrašiaus surinktos nuo Šaulių sąjungos atkūrimo naudotos uniformos ir kepurės. Atidaryme dalyvavo rajono mero pavaduotoja šaulė Agnė Balčiūnienė, Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas mjr. Mindaugas Sakalauskas, kiti garbūs svečiai, šauliai, miestelėnai.

1919 m., kai Tėvynę puolė priešai, Lietuvos inteligentų dėka ginkluoti partizanų būreliai susibūrė į piliečių kovinę organizaciją – Lietuvos šaulių sąjungą. Jos misija buvo ginti visai jaunos Tėvynės nepriklausomybę nuo vidaus ir išorės priešų. Šauliai tapo veržli bei galinga jėga, padėjusi Lietuvos kariuomenei Nepriklausomybės kovų frontuose, bunkeriuose, partizanų gretose ir 1991 m. sausio įvykių sūkuryje. Šauliai visados atliko savo misiją – būti savo krašto laisvės sargu ir gynėju – kurią tęsia ir dabar, po 100 metų.

Šaulių sąjungos veiklos ir jos narių vienybės pagrindas – patriotizmas, padedantis ugdyti ryžtingos dvasios, sveiko kūno ir aštraus proto, pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus ir drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, o nelaimės atveju padėti kitiems.

Paroda „Šaulio kodas“ kviečia susipažinti su Šaulių sąjungos veikla ir tapti šauliu – tautos kariu!

Paroda vyks kovo 1–31 d. Ukmergės kraštotyros muziejuje.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas