Naujausi, Nuomonių telefonas

Pašilėje vaizdo stebėjimo kamerų dar teks palaukti

Loreta EŽERSKYTĖ

Į redakciją paskambinęs Pašilės gyventojas norėjo sužinoti, ar gali Pivonijos gatvės 5A, 3A ir 5 namų gyventojai sulaukti ir kada, kad ant stulpo atsirastų apvali vaizdo stebėjimo kamera. Ji stebėtų vaikų lopšelį-darželį, tris gyvenamuosius namus, tris automobilių stovėjimo aikšteles ir gatvę. Skaitytojas aiškino, jog kamera reikalinga, nes daugiabučių gyventojai nesijaučia saugūs. Be to, prie 5A namo renkasi kompanijos iš socialinių būstų, vakare eiti pro šalį kartais būna pavojinga.

Su ukmergiškio klausimu supažindinome kelis rajono savivaldybės administracijos darbuotojus. Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus teigė, jog svarstant, kuriose vietose mieste turėtų būti įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, diskutuota ir apie Pašilę. Tačiau paaiškėjus, kiek tai kainuotų, šios minties tuomet atsisakyta. Pašnekovas užsiminė, jog gyventojams ir patiems yra galimybė laikantis nustatytos tvarkos prie daugiabučio namo įsirengti vaizdo stebėjimo kamerą.

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Darius Paškevičius paaiškino: „Šiuo metu įvykdyti visi trys planuoti Ukmergės vaizdo stebėjimo sistemos plėtros etapai. Tolesnė sistemos plėtra bus vykdoma tik iš ES projektų lėšų renovuojamose viešosiose erdvėse. Jei bus skirtos lėšos vaizdo stebėjimo sistemos plėtrai savivaldybės biudžete, į gyventojų pageidavimus pasistengsime atsižvelgti.“ Jis taip pat pridūrė, jog vykdant ankstesnius vaizdo stebėjimo sistemos plėtros etapus, buvo svarstoma galimybė įrengti vaizdo kamerą ir Pašilėje. Tačiau to atsisakyta dėl per didelių įrengimo kaštų.

Rajono savivaldybės administracijos Duomenų apsaugos pareigūnė Kristina Karpovienė pateikė informacijos dėl daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojų galimybės patiems įsirengti vaizdo stebėjimo kameras.

„Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI), atsižvelgdama į didelį kiekį fiziniams ir juridiniams asmenims kylančių klausimų, susijusių su vaizdo stebėjimu daugiabučių laiptinėse ar jų prieigose, privačių namų valdose bei įvairiose viešose vietose, parengė rekomendaciją, ją galima rasti VDAI internetiniame puslapyje, adresu: https://vdai.lrv.lt/uploads/vdai/documents/files/Rekomendacija_vaizdoduomenutvarkymo_20190425.pdf. Šioje rekomendacijoje pateikiama pagrindinė informacija apie asmens duomenų ir privatumo apsaugos aspektus, aktualius diegiant ir vykdant asmens duomenų rinkimą vaizdo stebėjimo priemonėmis ir tolesnį tvarkymą, taip pat įgyvendinant duomenų subjektų teises“, – paaiškino pareigūnė.

Pasak K. Karpovienės, vadovaujantis CK 4.85 straipsnio 1–3, 6 ir 8 dalimis, sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo, taip pat dėl naujų bendrojo naudojimo objektų sukūrimo ir disponavimo jais klausimų priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip.

„Pažymėtina, kad daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrija, siekdama teisėtai įsirengti vaizdo stebėjimo kameras bendrojo naudojimo patalpose ir (ar) namo teritorijoje, taip pat kai vaizdo stebėjimą siekiama vykdyti tenkinant ne visų daugiabučio namo ar kitos paskirties pastato (pastatų) savininkų, o tik jų dalies poreikius, turi priimti daugiabučio gyvenamojo namo patalpų savininkų daugumos sprendimą pagal Bendrijų įstatymo 12 straipsnio 1 dalį arba pagal to paties straipsnio 2 dalį. Jei tokio sprendimo nėra, vaizdo stebėjimas negalėtų būti vykdomas. Pažymėtina, kad sprendimą dėl vaizdo stebėjimo priemonių diegimo teritorijoje, priklausančioje keliems daugiabučiams, turėtų priimti šių kelių daugiabučių savininkai kartu, remiantis Bendrijų įstatymo 11 straipsnio nustatyta tvarka,“ – komentavo Duomenų apsaugos pareigūnė.

Autorės nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Ingrida :
    O kodel tas kioskas nera pašalinamas?nuo vejo langines skraido vos ne i automobilius,kam jis reikalingas,niekas jo nenaudoja,kas atsakys kai vel kilus vetrai apgadins kieme stovincius automobilius?
  • Donatas :
    Nepasakokit pasaku, apie didelius irengimo kastus. 5B name 4 kameros irengtos. Susisiekite su namo seniunu ir paaiskins kiek tai kainavo...
  • A :
    Nu ir kiek ten labai kainuotu? Kinietiskos kaneros pigios.