„Tautodailė Ukmergės rajone - tradicijos ir novatoriškumas“, Kultūra, Žmonės

Floristinių paveikslų paroda Deltuvoje

Daiva STIMBURIENĖ
Deltuvos kultūros namų renginių organizatorė, projekto vadovė

Vasario 16-ąją deltuviškiai pasitiko išradingai. Švęsdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kultūros namai pakvietė visus į floristinių paveikslų parodos „Išjausti Donelaitį“ atidarymą. Tai kartu su Deltuvos miestelio bendruomene Ukmergės rajono savivaldybei pateikto kūrybinio projekto „Augalų terapija“ baigiamasis renginys.
Deltuvos kultūros namų darbščiųjų rankų būrelio „Ką akys pamatys – tą rankos padarys“ vadovės Rasos Laskauskienės suburtos moterys sukūrė aštuonis floristinius paveikslus pagal Kristijono Donelaičio „Metus“.
Koliažas – meno terapija, padedanti atsiskleisti užslėptiems asmenybės bruožams ir troškimams. Norėdamos kuo daugiau sužinoti apie jo kūrimo principus ir technikas, kreipėmės į žinomą menininkę, koliažų kūrėją Laimutę Dzigaitę. Ji mielai sutiko vesti mokymus, pasidalinti žiniomis ir pakvietė į savo galeriją Ukmergėje.
Vėliau sekė ilgas kūrybinis procesas, kuriame dalyvavo Staselė Černiauskienė, Renė Mačienė, Natalija Jovaišienė, Gražina Tuzikaitė, Genutė Gutauskienė, Šarūnė Lyškienė, Aldona Maskoliūnienė, Audronė Sedleckaitė ir Rima Radzevičienė.
Parodos atidaryme moterys dalinosi savo įspūdžiais ir naujomis patirtimis. Šventinę nuotaiką kūrė dambrelininko Egidijaus Darulio muzikiniai intarpai (K. Donelaitis poemoje „Metai“ rašė, kad linksmindamasis „Lauras su pirštu dambrelį skambino pūsdams“), pradžiugino padrąsinantis L. Dzigaitės žodis. Visus susirinkusius sveikino Deltuvos seniūnijos seniūnas Gintaras Radzevičius. Kultūros centro direktorės pavaduotoja Sigita Rimydienė, linkėdama toliau tęsti šią veiklą, kartu su meno saviraiškos organizatore Laimute Lenčickiene Kultūros centro vardu padovanojo molbertą naujų darbų eksponavimui.
Paroda Deltuvos kultūros namuose veiks iki kovo 12 dienos. Kviečiame visus ją aplankyti.

Projektą remia:

 

Palikite komentarą apie straipsnį