„Pyniava“ – Latvijoje.

„Etninė kultūra - mūsų gyvenimo vertybės“

Dalyvavo latviškose Užgavėnėse

Livanų (Latvija) miesto savivaldybė turi gražią tradiciją – artėjant Užgavėnėms 21 kartą organizavo Tarptautinį tradicinį kaukių festivalį, į kurį dažniausiai atvyksta apie 250 dalyvių.
Šiais metais festivalis vyko vasario 15-16 dienomis. Dalyvavo gausus būrys kolektyvų iš Latvijos, Estijos (Tartu), Baltarusijos (Minskas), Rusijos (Saratovas), Kamerūno (Jaundė). Atstovauti Lietuvai buvo pakviestas Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblis „Pyniava“ (vad. Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė). Visi festivalio dalyviai turėjo pristatyti savo šaliai būdingas kaukes, paruošti programą, kurioje atsispindėtų Užgavėnių tradicijos ir papročiai.
Visi kolektyvai su savo dainomis, šokiais bei įvairiais kaukių pasirodymais džiugino apylinkių sodybų gyventojus. „Pyniavos“ saviveiklininkai svečiavosi pas Turki kaimo sodybos šeimininkus. Čia ansambliečiai juos šokdino, dainavo pačias gražiausias dainas, o pastarieji atsidėkodami ne tik vaišino tradiciniais patiekalais, bet ir suteikė galimybę smagiai pasisupti sūpynėmis, kuriose sutilpo visas kolektyvas. Po visų linksmybių šioje sodyboje ansamblio nariai drauge su kitais svečių kolektyvais šoko ir dainavo šalia kaimo kultūros namų.
Vakarop ansambliečiai kartu su kitais kolektyvais, dalyvavusiais festivalyje, sugužėjo į Livanų miesto kultūros centrą ir žiūrovus bei festivalio dalyvius dar kartą supažindino su lietuvių Užgavėnių kaukių įvairove, dainomis bei šokiais.
„G. ž.“ inform.

Projektą remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Deltuvos varpai

2020/05/10

Komentarų (0)