Aktualijos, Naujausi

Ukmergė pateikė 24 paraiškas daugiabučiams atnaujinti

Loreta EŽERSKYTĖ

Sausio 31-ąją baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, 51 šalies savivaldybė pateikė 480 paraiškų. Tarp mažesnių savivaldybių šiame kvietime aktyvumu išsiskyrė Ukmergės rajono savivaldybė, pateikusi 24 paraiškas – renovuoti 22 namus mieste ir 2 kaimo vietovėje.

Iš viso šio kvietimo metu numatyta daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai skirti 150 mln. eurų, o energinį efektyvumą didinančioms priemonėms skiriama finansavimo dalis sudarys 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės. Planuojama, kad pagal šį kvietimą vykdomiems projektams valstybė 100 proc. apmokės arba kompensuos projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Taip pat valstybė pilnai padengia visas nepasiturintiems gyventojams tenkančias išlaidas.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti BETA skelbia, kad daugiausia paraiškų gauta iš didžiųjų miestų savivaldybių – Vilniaus (34 paraiškos), Kauno (32) ir Klaipėdos (36). Tarp mažesnių savivaldybių aktyviausiai paraiškas teikė Ukmergės rajono (24 paraiškos), Palangos miesto (22 paraiškos), Šilutės (20), Telšių (18), Jonavos, Plungės ir Švenčionių (po 17) savivaldybės. Po 13 paraiškų gauta iš Kretingos, Prienų ir Šalčininkų rajono savivaldybių.

Kaip pažymėjo BETA direktorius Valius Serbenta, mažesnių savivaldybių, tokių kaip Palanga, Jonava, Ukmergė, Plungė ir kt., pateiktų paraiškų skaičius sudaro apie 10 proc. visų savivaldybėje esančių energiškai neefektyvių daugiabučių. Šie skaičiai esą rodo, jog artimiausiais metais mažesnės šalies savivaldybės bus atnaujinusios didžiąją dalį savo senų daugiabučių namų.

UAB „Ukmergės butų ūkis“ Pastatų administravimo skyriaus vadovas Andrius Kalesnikas „Gimtąją žemę“ informavo, kad paraiškas pagal minėtąjį aplinkos ministro kvietimą renovuoti gyvenamuosius namus pateikė 11 daugiabučių namų savininkų bendrijų (Anykščių g. 27, Dariaus ir Girėno g. 14 ir 24, Vasario 16-osios g. 49 ir 51, V. Kudirkos skg. 25, Vytauto g. 61, Uosių g. 1, J. Basanavičiaus g. 11, Vaižganto g. 17 ir Jaunimo g. 11), taip pat daugiabučių namų gyventojai iš Dariaus ir Girėno g. 18 ir 10, Jaunimo g. 42, Miškų g. 54, S. Daukanto g. 69, Vilniaus g. 96, Maironio g. 2A, Anykščių g. 17, 29 ir 31, Antakalnio g. 74 bei Šventupės, Darbo g. 5 bei A. Vienuolio g. 6.

Kadangi iš visos šalies pateikta mažiau kaip 500 paraiškų, pašnekovo manymu, visiškai realu, kad gali būti finansuotos visos ukmergiškių paraiškos. Būtent taip nutiko 2019 metais, kai finansavimas buvo skirtas visiems projektams.

Šiuo metu BETA pradėjo vykdyti paraiškų vertinimą. Nustačius, jog pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija kvietime numatytą lėšų sumą – 200 mln. eurų, bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.

Prioritetinis atrankos kriterijus – teikiamos paraiškos yra įtrauktos į savivaldybės parengtą Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą. Papildomi kriterijai – aukštesnė energinio naudingumo klasė, efektyvumas, namo dydis, gyventojų aktyvumas pritariant investicijų planui. BETA sureitingavus paraiškas numatoma sudaryti pirmiausia finansuojamų projektų sąrašą. Į jį nepateksiančias paraiškas numatoma įtraukti į rezervinį projektų sąrašą, sudarant sąlygas projektus įgyvendinti kitais metais.

Nuo 2013 metų, vykdant daugiabučių atnaujinimo programą, buvo paskelbti septyni kvietimai. Lietuvoje renovuoti jau 2 274 daugiabučiai, kuriuose yra daugiau kaip 65 tūkst. butų, o šiuo metu yra atnaujinami dar 407 pastatai. Investicijos į šių namų atnaujinimą sudaro apie 700 mln. eurų.

Pasak J. Kalesniko, Ukmergės mieste šiuo metu yra baigtas 41 projektas, rajone – 5. Dar 31 projektas vykdomas.

Loretos EŽERSKYTĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Veronika :
  Labai šaunu, kad bus atnaujinta daugiau daugiabučių. Gražiame name ir gyvenasi gražiau. O raudantiems, kad tai brangiai kainuoja, norėčiau patarti žiūrėti į viską pozityviau, ne viskas gyvenime pinigais matuojama.
 • bOBUTĖ :
  REGE O kur Yra Jaunimo 17?
 • rege :
  O kur yra Jaunimo 17?
 • Ccccc :
  Užstato butus bankams! Ir apie tai nutyli. BŪ moka, patirties turi. Pensininkų butus taip kogi, nes pensininkams paskolos bankas neišduoda!
 • Lukas :
  Ne
 • Augiui :
  Visu tas laukia verksi ar neverksi
 • ////// :
  Vagys!
 • Augis :
  Ar neteks veliau verkt,kai liks bankui 20 metu skolingi.