Susitikimo dalyviai.

Sveikata

Sutarta dėl Greitosios medicininės pagalbos kolektyvinės šakos sutarties

Vasario 3-ąją Sveikatos apsaugos ministerijoje Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė ukmergiškė Jolanta Keburienė, Greitosios medicininės pagalbos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybos narės Ingrida Šabanevičienė iš Ukmergės, Simona Knizikevičienė iš Biržų ir Vilniaus miesto greitosios medicininės pagalbos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Tadeušas Rodzius susitiko su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, Seimo nariais Tomu Tomilinu ir Juozu Varžgaliu.

Kaip skelbiama Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pranešime, susitikimo metu buvo aptartos Greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojų problemos ir jų sprendimo būdai. Šis susitikimas įvyko po to, kai Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas“ pasiūlius Seime sausio 15 dieną surengta konferencija greitosios medicininės pagalbos darbuotojų problemoms aptarti. Joje dalyvavo GMP darbuotojai iš visos Lietuvos.

Po šios konferencijos Seimo Sveikatos komiteto pirmininkė, Seimo nariai, atsakingų valstybės institucijų atstovai, sveikatos apsaugos ministras ir pakvietė profesinės sąjungos atstovus susitikti bei detaliau aptarti GMP darbuotojų darbo klausimų sprendimo būdus.

GMP darbuotojus jaudina tai, kad jau daugelį metų medikų ekipažai nėra tinkamai suformuojami ir juose dažniausiai dirba du, o ne trys darbuotojai, kaip to reikalauja Lietuvos įstatymai. Tai kelia grėsmę pacientų sveikatai ir net gyvybei, juos perkeliant iš namų į GMP automobilius. Tai tampa ypač svarbu dabar, kai rajoninėms ligoninėms teikiant vis mažiau sveikatos priežiūros paslaugų tenka daugiau pacientų vežti į didmiesčius.

Daug GMP medikų yra priešpensinio amžiaus, todėl jiems sunku dirbti šį atsakingą darbą. Kaimyninėje Latvijoje GMP medikai į pensiją jau yra išleidžiami anksčiau.

Greitosios medicininės pagalbos vairuotojai dažnai negali padėti medikams, nes neturi paramedikų kvalifikacijos. Mokymai kainuoja didelius pinigus, o valstybė, nors paramedikų trūksta, neskiria jų rengimui lėšų.

GMP automobiliai yra netinkami vežti pacientams. Darbuotojų atlyginimai už tą patį darbą, priklausomai nuo GMP stoties vietos Lietuvoje, gali skirtis net du kartus.

Susitikimo metu sutarta, kad būtina pradėti rengti GMP šakos kolektyvinę sutartį, kuri padėtų pagerinti paslaugų kokybę, visoje Lietuvoje suvienodintų darbuotojų atlyginimus, numatytų lėšų paramedikų mokymams bei ankstesnį GMP darbuotojų išėjimą į pensiją, įtrauktų profesinių sąjungų atstovus į komisijas, sprendžiančias GMP automobilių pirkimą, bei išspręstų kitus svarbius klausimus.

„G. ž.“ inform.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Aktyvėja vapsvos

2020/08/05

Komentarų (1)