Futbolo situaciją Ukmergėje apžvelgė R. Ragelytė-Kraucevičienė (antra iš dešinės).

Aktualijos, Naujausi, Sportas

Posėdyje – apie futbolą Ukmergėje

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Sausio 28-ąją posėdžiavusi rajono savivaldybės Kūno kultūros ir sporto taryba visą dėmesį skyrė futbolui.

Rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Ragelytė-Kraucevičienė apžvelgė futbolo sporto šakos situaciją Ukmergėje, o posėdžio svečias – Panevėžio miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis supažindino su viešosios įstaigos futbolo akademijos „Panevėžys“ sukūrimo istorija ir veikla.

Vėliau pasisakė bei pranešėjams klausimų uždavė posėdyje dalyvavę nevyriausybinių organizacijų atstovai, Ukmergės sporto centro sporto mokytojai, Kūno kultūros ir sporto tarybos, rajono Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto nariai, daug kalbėta dėl futbolo sporto šakos plėtros rajone.

Ukmergės futbolo istorija prasidėjo 1935 metais, kai futbolo komanda (FK) „Šaulys“ laimėjo trečią vietą šalies čempionate. 1962-2005 metais Ukmergės FK „Vienybė“ aukščiausioje lygoje laimėjo du sidabro (1974 ir 1976 m.) ir vieną bronzos (1971 m.) medalius. 1975 metais „Vienybė“ nurungė apie 100 šalies komandų ir tapo Lietuvos futbolo taurės varžybų nugalėtoja.

Garsieji iš Ukmergės kilę futbolininkai: Romualdas Daunoravičius (šalies čempionatuose įmušęs daugiau nei 100 įvarčių), Kęstutis Verbickas (1983 m. tautų spartakiados nugalėtojas), Robertas Vėževičius (žaidė FK „Vėtra“, „Šiauliai“, „Sūduva“, „Banga“), Ovidijus Verbickas (žaidė FK „Atlantas“, „Sūduva“ bei Kazachstano Respublikoje), Donatas Navikas (buvęs Lietuvos rinktinės narys, Klaipėdos FK „Atlantas“ treneris), Tautvydas Eliošius ir Tadas Eliošius (Lietuvos rinktinės nariai).

Garsiosios iš Ukmergės kilusios futbolininkės: Greta Kaselytė (Lietuvos moterų futbolo rinktinės vartininkė), Lina Kaselytė (Klaipėdos moterų futbolo komandos žaidėja), Tatjana Veržbickaja (Lietuvos rinktinės ir Šiaulių „Gintra“ klubo trenerė), Lolita Žižytė, Sonata Vanagaitė, Rimantė Kunickaitė, Gabija Toporovaitė (Lietuvos rinktinės narės).

Ukmergėje šiuo metu yra trys sporto klubai: „Vidiškių“ (moterų), „FKK Spartakas“ (savaitgalio lygos, mėgėjų) ir „Vienybė“ (veteranų).

2019 metais visų sporto klubų projektams finansuoti (išskyrus krepšinio komandas) iš rajono savivaldybės biudžeto skirta 18 tūkstančių eurų, iš jų futbolo sporto klubams atiteko beveik pusė sumos – 8 tūkst. 900 eurų.

2019-2020 mokslo metais Ukmergės sporto centrą lanko 727 moksleiviai, iš jų – 232 futbolo skyrių. Sukomplektuota 15 mokomųjų futbolo grupių, su kuriomis dirba 7 treneriai. Pagrindinė šios sporto šakos bazė – Ukmergės miesto stadionas ir Šventupės sporto kompleksas.

„Be 100 tūkstančių eurų konkurencingos pirmos lygos komandos, kuri garsintų ir reprezentuotų Ukmergę, nesubursite. Tai – kiekvieno miesto prestižo reikalas. Nuo ko reikėtų startuoti? Pirmiausia reikia suremti pečius verslui ir savivaldai, taip pat surasti futbolo entuziastą, kuris tuo degtų ir kitus uždegtų“, – sakė J. Jasiukaitis.

Pasak jo, Ukmergei per daug kelių futbolo klubų, netgi Panevėžio miestas per mažas dviem futbolo komandoms.

Po ilgų diskusijų nuspręsta atlikti tam tikrus, konkrečius „namų darbus“ ir po mėnesio dar kartą susirinkti į Kūno kultūros ir sporto tarybos posėdį.

AUTORĖS nuotraukos

Panevėžio miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas J. Jasiukaitis mano, jog Ukmergei trijų futbolo klubų per daug.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • algis :
  Geda rajonui turinciam giles tradicijas netureti futbolo profesonalaus klubo ,net mazos savivaldybes kaip Anyksciai ir tai dalyvauja Lietuvos pirmenybese .Gaila ,jog rajono valdzia tai nesupranta
 • nemo :
  Siaip,del teisybes,reikia pazymeti,kad "Narbuto " futbolo projektas FK "Vilnius" jau baigtas.Klubo atstovai pareiske,jog komanda po 2019m.sezono traukiasi is LFF pirmos lygos pirmenybiu.
 • Darius :
  Ukmergei net ir vieno panevėžiečio per daug.
 • dalgis :
  sarmata miestui
 • rimas :
  tutlys su savo kompanija geriausiai zino kaip sukuriamas klubas aplakstes senai visas imones pribures apie mergaiciu futbola net vietiniai zurnaliugos i savaite po du kartus raso ir fotografuoja tuos pacius 2 specialistus.atsibodo jau.gal jau laikas keisti taktika
 • Buvusių nebuna :
  Narbutas ir KO norėjo įkurti futbolo klubą. Kodėl buvo atsisakyta? Tutlys ir jo kompanija nori ir tpliau plauti Savivaldybės pinigus. Kam tos trys niekam nežinomos komandėlės. Sukurkit vieną gerą, o mėgėjai tegul žaidžia savo malonumui.

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas