Komedijoje „Lietuvaitės“ vaidina gausus būrys artistų.

Kultūra, Naujausi

Premjera, sukvietusi pilną salę žiūrovų

Liaušių kultūros namų mėgėjų teatras „Po liepomis“ susibūrė tik šiek tiek daugiau kaip prieš metus, tačiau žiūrovus pakvietė jau trečiai, bet daug rimtesnei premjerai. Sausio 17-osios vakarą Liaušių kultūros namuose įvyko spektaklio, sukurto pagal Liudvikos Didžiulienės-Žmonos pjesę „Lietuvaitės“, premjera. Vaidinimo režisierė – Kultūros centro Liaušių skyriaus renginių organizatorė Lina Monkevičienė.

„Lietuvaitės“ – tai 3 veiksmų 4 paveikslų komedija, pasakojanti apie smunkančio dvarininko Karklinsko šeimos buitį, parodanti tos šeimos narių – tėvų ir vaikų – dvasinį tuštumą, atskleidžianti išlepintas dvarininkaites, kurios, norėdamos prisivilioti lietuvių inteligentus, veidmainiškai prisidengia „sąmoningų lietuvaičių“ kaukėmis.

Režisierė pasakojo, kad pjesė „Lietuvaitės“ pasirinkta neatsitiktinai, o atsižvelgiant į norinčių vaidinti gausą.

„Kūrinys tikrai nelengvas ir reikėjo didelių pastangų, kad pavyktų atskleisti ryškius veikėjų charakterius. Scenos dekoracijos, kostiumai – visa tai atsirado pačių teatro narių kūrybinių ieškojimų pastangomis. Nustebino aktorių aktyvumas ruošiantis spektakliui, dėmesys vienas kitam, pagalba ir nuoširdus bendravimas. Teko skolintis tą laikmetį atitinkančius baldus, siūtis kostiumus ir repetuoti iki vėlumos, bet rezultatas pranoko visų mūsų lūkesčius“, – džiaugėsi L. Monkevičienė.

Spektaklio premjera susilaukė gausių žiūrovų aplodismentų. Jau planuojamos gastrolės ne tik Ukmergės rajone, bet ir už jo ribų.

„G. ž.“ inform.

Tomo DAMBRAUSKO nuotraukos

Liaušių kultūros namų mėgėjų teatras pastatė tris vaidinimus.

Palikite komentarą apie straipsnį