Lietuvos vėliava (trispalvė). Liepos 6-oji, Valstybės - Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Klaipėdoje. Piliavietėje vyko iškilminga valstybinės vėliavos pakėlimo ceremonija.

Kultūra

Kviečiame įsijungti į Lietuvių kalbos dienas

Dalia IVAŠKEVIČIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė

Rajono savivaldybė prisideda prie Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos iniciatyvos vasario 16–kovo 11 d. surengti Lietuvių kalbos dienas įmonėse, įstaigose, visuomeninėse organizacijose.

Kviečiame bendradarbiauti ir organizuoti renginių, skirtų lietuvių kalbai, jos mokymuisi ir sklaidai, lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms ir pan., taip pat juose dalyvauti. Siūlytume organizuoti bendrų renginių su kitomis institucijomis, į juos kviesti buvusius mokyklų auklėtinius, kultūros ir meno žmones. Pirmenybę rekomenduojame teikti Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Mokyklų bendruomenių metams.

Svetainėje www.vlkk.lt bus skelbiamas Lietuvių kalbos dienų renginių planas, į kurį bus įtraukti ir mūsų rajone vyksiantys renginiai.

Kasmet į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos renginių planą įrašoma apie šimtas renginių, organizuojamų Ukmergės rajone. Mokyklose, bibliotekose vyksta parodos, popietės, kalbos viktorinos, raštingiausių mokinių rinkimai, rašinių konkursai, gimtosios kalbos savaitės, piešiami žodžiai ir auginami žodžių medžiai…

Tikimasi, kad ir šiemet Ukmergės įstaigos taip pat aktyviai atsilieps į kvietimą prisidėti prie lietuvių kalbos prestižo didinimo, lietuvių kalbos mokymosi motyvacijos stiprinimo, lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje skatinimo.

Palikite komentarą apie straipsnį