Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai

Policija prašo atsiliepti nukentėjusiuosius

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d.).

Praėjusių metų lapkričio mėnesį kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė asmenį, kuris, kaip įtariama, ne vienerius metus iš nukentėjusių asmenų apgaule įgydavo didelės vertės turtą. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad asmuo, siekdamas įgauti aplinkinių pasitikėjimą ir pateikdamas apie save tikrovės neatitinkančią informaciją, neva jis yra policijos pareigūnas iš organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinio, kad būtų įtikinamiau, įsigijo ir naudojo transporto priemones, kurios panašios į policijos pareigūnų automobilius, buvo susikūręs asmeninį el. pašto adresą – policija.ontv@gmail.com, be to, nevengė demonstruoti ginklo, taip pat siūlė asmenims įsigyti policijos konfiskuotų daiktų ir, paimdamas išankstinę pinigų dalį už sutartas prekes, juos pasisavindavo.

Įgijęs žmonių pasitikėjimą, įkalbėdavo pasirašyti įgaliojimus disponuoti jų turimu nekilnojamuoju turtu (namais, žemės sklypais), kurį neva žadėdavo parduoti didesnėmis kainomis negu jų vertė yra iš tikrųjų. Po to, įgaliojimų pagrindu, nekilnojamąjį turtą parduodavo, o pinigų savininkams negrąžindavo. Tokiu būdu apgaule įgijo svetimą, didelės vertės turtą.

Šiam asmeniui yra pareikšti įtarimai dėl kelių nusikalstamos veikos epizodų, atsižvelgiant į nusikalstamos veikos sunkumą ir kitas bylos aplinkybes, teismas yra paskyręs kardomąją priemonę ‒ suėmimą.

Įtariama, kad nuo šio asmens nusikalstamų veikų galėjo nukentėti ir daugiau žmonių, todėl policijos pareigūnai nukentėjusius prašo kreiptis į Vilniaus apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnus: vyresniąją tyrėją Rasą Kunigauskienę, tel. 8 700 65127, el. p. rasa.kunigauskiene@policija.lt; vyriausiąjį tyrėją Airidą Matulevičių, tel. 8 700 65108, mob. tel. 8 682 67 805, el. p. airidas.matulevicius@policija.lt, taip pat į ikiteisminį tyrimą kontroliuojantį Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorą Ramūną Šileiką, tel. (8 5) 266 2521, el. p. ramunas.sileika@prokuraturos.lt.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Degė ūkiniai pastatai

2020/04/05

Komentarų (0)

Ugnis nusiaubė medinius pastatus

2020/04/01

Komentarų (0)

Vairavo neblaivūs

2020/04/01

Komentarų (0)