Iš kurios pusės bežiūrėsi – „Dailininką su paveikslu“ užstoja automobiliai.

Aktualijos, Naujausi

Pirma skulptūrą perkėlė, paskui pagalvojo

Nijolė STUNDŽIENĖ

Rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos nariai, antradienį susirinkę į posėdį, svarstė menininko, rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiojo specialisto Juliaus Zarecko prašymą uždrausti automobilių stovėjimą Žuvų gatvėje, prie skulptūros „Dailininkas su paveikslu“.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį minėtasis skulptoriaus Viktoro Žentelio kūrinys iš Vilkmergėlės upelio pakrantės persikėlė į naują vietą – Žuvų gatvę, kurioje puošia praėjimo arką, jungiančią Žuvų gatvės 3-uoju ir 5-uoju numeriais pažymėtus namus.

Tačiau iškilo problema – skulptūra tapo nematoma, nes palei ją statomi automobiliai. Saugaus eismo komisijos nariai, svarstydami šią situaciją, stebėjosi, kodėl apie tai niekas nemąstė iš anksto.

„Kodėl iš pradžių niekas nesikreipė į Saugaus eismo komisiją? – retoriškai klausė administracijos direktorius Darius Varnas. – Pirma pastato skulptūrą, o paskui paaiškėja, kad ją užstoja automobiliai, kuriuos reikėtų patraukti. O kaip tai padaryti?“

Daugelis pripažino, kad „geltonų linijų“ gali nepakakti, jų nesimatys, vadinasi, reikės įrengti kelio ženklus. Kiti komisijos nariai siūlė palei skulptūrą pastatyti plastmasinę tvorelę, draudžiančią parkuoti automobilius, dar kiti – skulptūrą užkelti ant arkos stogo…

Vis dėlto nutarta J. Zarecko prašymui uždrausti automobilių stovėjimą Žuvų gatvėje, prie skulptūros „Dailininkas su paveikslu“, pritarti, o vėliau su savivaldybės administracijos vyriausiuoju architektu ieškoti būdų, kaip tai padaryti.

Nuo neblaivių asmenų saugos dengtas paviljonas

Saugaus eismo komisija sulaukė Bendruomenės sveikatos tarybos pateikto siūlymo perkelti į kitą vietą autobusų stotelę, esančią prie alaus barų Vytauto gatvėje.

Praėjusių metų lapkričio viduryje į neplanuotą posėdį susirinkę Bendruomenės sveikatos tarybos nariai dar kartą nagrinėjo įsisenėjusią problemą dėl Vytauto gatvėje veikiančių dviejų kavinių-barų. Jų lankytojai neblaivūs gulinėja prie netoliese esančios autobusų stotelės, prie pat kavinės-baro durų rūko, šlapinasi ant kampų, nuo tų žmonių sklinda nemalonus kvapas, stotelėje autobuso laukiantys gimnazijų moksleiviai bei kiti gyventojai neretai užgauliojami ir yra priversti trauktis nuošaliau. Tokie vaizdai vienoje iš pagrindinių miesto gatvių neprisideda prie patrauklaus miesto įvaizdžio kūrimo ir nėra teigiamas pavyzdys nei gimnazijų moksleiviams, nei gyventojams, nei miesto svečiams, tad neturėtų būti toleruojami.

Sveikatos tarybos nariai svarstė įvairius šios problemos sprendimo variantus, tarp kurių – ir galimybę perkelti stotelę į kitą vietą, arčiau J. Basanavičiaus gatvės.

Saugaus eismo komisija, išnagrinėjusi šį siūlymą, vis tik nutarė nekilnoti stotelės. Patraukus ją link J. Basanavičiaus gatvės, naują statyti būtų galima tik šalia daugiabučio, kurio gyventojai su tuo nesutiktų. Iškėlus ją toliau nuo centro – moksleiviams pailgėtų atstumas iki gimnazijų.

Saugaus eismo komisijos pirmininko, savivaldybės administracijos direktoriaus D. Varno nuomone, tikslingiausia esamą stotelę modernizuoti – įrengti uždarą paviljoną.

Taip būtų ne tik patogu žmonėms laukti autobuso, bet ir atsirastų galimybė nematyti neblaivių aludžių klientų bei nubausti rūkalius, kurie pažeidžia nerūkančių teises, versdami juos pasyviai kvėpuoti cigarečių dūmais. Naujame paviljone saugumą užtikrintų ir vaizdo kameros.

Prie mokyklos – vienpusis eismas

Tarp Saugaus eismo komisijos nagrinėjamų klausimų buvo ir Dukstynos pagrindinės mokyklos direktorės Daivos Liumparienės prašymas įrengti kelio ženklą, draudžiantį rytais, prieš pamokas, automobiliams privažiuoti prie pat mokyklos pastato.

Pasak problemą pristačiusios direktorės, įstaiga turi du vidinius kiemus ir vienas iš jų, į kurį įvažiuojama nuo Anykščių gatvės, nuo 7.30 iki 8 valandos užkemšamas automobiliais. Tuomet padėtis tampa tragiška, tai labiausiai ir kelia nerimą. Apie tėvų vairavimo kultūrą įstaigos vadovė net nenorėjo kalbėti. Tik paminėjo, kad du mokykliniai autobusėliai, kuriais atvežami vaikai, įvažiuoti į kiemą jau negali, nes keliuką „okupuoja“ tėvų transporto priemonės. D. Liumparienės teigimu, apie 38 atvežtus vaikus vairuotojas privalo išlaipinti Vaižganto arba Anykščių gatvėje.

Labai dažnai kieme pasitaiko ir konfliktinių situacijų. Direktorė papasakojo apie vieną paskutinių, kai vienas tėvelių, taksi atvežęs savo vaiką, necenzūriniais žodžiais išplūdo mokyklinio autobuso vairuotoją ir vos nesužalojo išlipančio mokinio. Atidarydamas dureles asmuo taip jomis trenkė, kad vaikas sužalojimų išvengė tik dėl to, kad buvo su kuprine ir laiku pakėlė ranką. Vietoj atsiprašymų iš vyro lūpų ėmė lietis keiksmai. Dėl intensyvaus eismo į kiemą negali įvažiuoti nei tiekėjų automobiliai, nei šiukšlių vežėjai. Panaši situacija būna ir po pietų, tačiau pamokos baigiasi skirtingu metu, todėl eismo intensyvumas jau nėra toks didelis.

Sprendžiant šią problemą ir ieškant geriausio varianto, kaip riboti eismą kieme, buvo pasiūlyta Vaižganto gatvėje, palei mokyklą besidriekiančioje atkarpoje, kelioms valandoms įvesti vienpusį eismą. Tikimasi, kad tuomet šioje gatvėje sumažės spūstys, atsiras galimybė joje sustoti ir išlaipinti savo vaikus, nesukant į kiemo keliuką.

Komisijos nariai nusprendė, kad vienpusis eismas vyks nuo 7.30 iki 15 valandos. Tam reikės pakeisti vieną eismo ženklinimo lentelę.

Genovaitės KAZIELIENĖS nuotr.

Tarp dviejų barų esančioje stotelėje iškils dengtas paviljonas.

Vaižganto gatvės atkarpoje pamokų metu bus leidžiamas tik vienos krypties eismas.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Dainora :
  Vargšas dailininkas tampomas po mietą ir užkišamas užkaboryje,na čia kaip ir visa Ukmergės vegetuojanti kultūra.
 • skaitytoja :
  pritariu komentuojantiems, kad apie baru tinkamuma siose vietose reikia sneketi, o ne kaip nuo ju pasislepti. Sleptis turetu barai, jei jau garsiai ir valdzia sneka, kad apsisiota, sklinda kvapas nemalonus , uzgauliojami zmones ir t.t. Isivaaaizduoti belieka, koks bus kvapas, kai i uzdara stotele ieis tie zmogeliai.
 • BOMBERIS :
  Tikrai genialus sprendimas- pastatyti uždarą paviljoną. „Baro“ klientams paviljone sisioti bus daug patogiau-vėjas nepūs.
 • Ant :
  Reikia ne stotelę kiloti,o visai uždaryt tą arklydę kur jau nuo 6 ryto dirba.Pabandyk nusipirkt kokį butelį šampano,be 10 val negausi niekur ,nes negalima,o čia jau seniai sienos apsisiotos. Tai bent verslas.
 • Kazimieras :
  O gal reiketu pgalvoti apie taip vadinamu ''alaus baru" tinkamuma sioje vietoje?