Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Fejerverkų išgąsdinti veršiukai atsidūrė atokiame miške

Pirmasis šių metų rytas nemalonią staigmeną pateikė Želvos seniūnijos Tolučių kaime ūkininkaujančiam ir galvijų bandą laikančiam Vytui Geniui. Rytmetį, kaip įprasta, atėjęs prie savo gyvulių aptvaro rado išlaužtą tvorą. Netrukus paaiškėjo, kad dingę aštuoni pusės metų veršeliai.

Ūkininko sūnus Vytautas „Gimtajai žemei“ papasakojo, kad aptvaras įrengtas vos keli šimtai nuo namų, esančių gyvenvietėje. Gyvuliai dieną ganosi lauke, paėsti ir nakčiai grįžta į tvartą.

„Net nekilo tokių įtarimų, kad veršiukus galėjo kažkas pavogti. Iš karto buvo aišku, kad teliukai pabėgo išsigandę fejerverkų. Jie mūsų kaime, kaip ir kitur, pokšėti pradėjo dar prieš Kalėdas. Naujųjų metų naktį petardos, fejerverkai sproginėjo ir žybsėjo iš visų pusių. Jų sukelto triukšmo ir šviesų išsigandę veršeliai išlaužė tvorą ir spruko tolyn“, – kalbėjo Vytautas.

Pasak pašnekovo, dingusių gyvulių šeima ieškoti leidosi tą patį rytą, sausio 1-ąją. Vaikščiodami pėsčiomis, važinėdami automobiliais sukorė nemažai kilometrų.

„Sausio 1 ir 2 dienomis visur ieškojome, klausinėjome žmonių. Tačiau niekas veršių nematė. Dingo tarsi į vandenį… Gal už kilometro ant kelio aptikome jų pėdsakus, vedančius link miško, tačiau pievoje jie prapuolė…“ – apgailestavo Vytautas.

Vis tik šeima skaičiuoti patirtų nuostolių ir apraudoti pražuvėlių neskubėjo. Ūkininkai vylėsi, kad veršelius, su kitų žmonių pagalba, pavyks rasti.

Jų nuojauta neapgavo. Sausio 3-ąją Genius iš Širvintų rajono pasiekė žinia, jog vietos gyventojas pastebėjo atklydusius veršius.

„Informacija apie pabėgusius teliukus iš karto paskelbėme internete, socialiniuose tinkluose, ir prašėme pagalbos. Ja dalinosi daug mums pažįstamų  ir nepažįstamų žmonių. Taip pat ir ieškoti veršelių padėjo kaimynai, kiti ūkininkai. Žinia apie šį įvykį buvo pasklidusi gana plačiai“, – penktadienio vakarą pasakojo Vytautas.

Pasak pašnekovo, veršiukai buvo pastebėti maždaug už septynių kilometrų nuo Tolučių, čia esančio miško laukymėje, šalia raisto. Juos pamatęs netoliese gyvenantis žmogus jau buvo girdėjęs, jog Ukmergės rajone yra pabėgę gyvuliai. Jam beveik nekilo abejonių, kad į šią atokią vietą bus atklydę išgąsdinti veršiukai. Kadangi jis nežinojo, kieno tai gyvuliai, savininkams pats pranešti negalėjo. Žinia pasidalino su kaimynais.

„Per žmones ši žinia netrukus pasiekė ir mus. Nuvykome į nurodytą vietą, savo teliukus radome visus sveikus ir parsivedėme namo. Dabar jie dar išsigandę ir pavargę, bet greitai viskas bus gerai. Esame labai dėkingi visiems žmonėms, kurie mums padėjo veršiukų ieškoti, kurie dalinosi informacija“, – Genių šeimos vardu kalbėjo Vytautas.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • zofija :
    Lygiai tas pats ir su naminiais augintiniais - šunimis ir katinukais. Pilnas internetas dingusių ir rastų. Kas galėjo pagalvoti, kad veršiukai galėtų išsigąsti ir pabėgti? Laabai gera žinia, kad atsirado.