Aktualijos, Naujausi

Pirmasis 2020-ųjų kūdikis – mergytė

Nijolė STUNDŽIENĖ

Sausio 2-ąją, 10.48 valandą, Ukmergės ligoninės Akušerijos skyriuje gimė pirmasis šiais metais kūdikis. Mergytės susilaukė 32-ejų Ukmergės rajono gyventoja. Tai septintas jos vaikelis.

Pasak gydytojo akušerio Tado Vanago, gimdyvė ryte pati atvyko į ligoninę. Vaikelis gimė sveikas, svėrė 3 kg 264 g, ūgis – 52 cm. Gimdymas buvo sklandus, jame dalyvavo ir moters partneris.

Sausio 3-ąją iki 9 valandos Akušerijos skyriuje jau krykštavo keturi naujagimiai. Dar vienos mergytės ir dviejų berniukų sulaukė Ukmergės, Veprių ir Utenos gyventojos.

Gydytojo akušerio T. Vanago teigimu, Ukmergės ligoninę vis dažniau renkasi gimdyvės iš kitų rajonų. Tai sąlygoja geri atsiliepimai, kvalifikuota pagalba. Be to, regioninėse šalies ligoninėse būna mažiau gimdymų, todėl gimdančioms moterims skiriamas didesnis dėmesys.

Praėjusiais metais Akušerijos skyriuje sulaukta 234 naujagimių, tarp kurių buvo 105 mergytės ir 129 berniukai. 2018-iais mūsų ligoninėje gimė 239 kūdikiai, tiek pat jų buvo ir 2017 metais.

9 proc. kūdikių pernai gimė po Cezario pjūvio. Tai operacija, per kurią pro pilvo ir gimdos sienelės pjūvį ištraukiamas vaisius ir placenta. Anot mediko, šis gimdymo būdas pasirenkamas tuomet, kai norima išvengti natūralaus gimdymo komplikacijų, kurios gali sukelti pavojų gimdyvei ar vaisiui.

Palikite komentarą apie straipsnį