Įvairūs

 Vilniaus oro uoste startuoja „Kiss and Fly“ sistema

Vilniaus oro uoste bandomuoju režimu pradeda veikti automobilių užkilimo kelio (panduso) „Kiss and Fly“ bebarjerė sistema. Ši trumpųjų sustojimų sistema leis vairuotojams kontroliuojamoje zonoje, išvykimo terminalo link, nemokamai stabtelėti iki 10 minučių.

Pirmoje eismo juosta bus pritaikyta patogiam keleivių išlaipinimui, o antroji – transporto priemonių judėjimui jau išleidus keleivius.

Automatinės numerių nuskaitymo kameros fiksuos visų transporto priemonių patekimą ir išvažiavimą iš panduso zonos, tuomet sistema apskaičiuos prastovėtą laiką ir nusileidus žemyn vairuotojas informacinėje švieslentėje matys, ar neviršijo leistino nemokamai stovėti laiko.

Svarbu paminėti, kad fizinių kontrolės priemonių (pavyzdžiui – automatiniai kelio užtvarai) nebus, nes siekiama užtikrinti gerą eismo pralaidumą. Numatyta, kad kiekvienam vairuotojui, norinčiam sustoti prie išvykimo terminalo ir išleisti keleivius, bus leidžiama ant panduso praleisti ne ilgiau kaip 10 min. per valandą nemokamai.

Piko laikotarpiais ant užkilimo kelio išvykimo terminalo link dažnai susidarydavo transporto spūstys, kurias lemia ne tik dideli keliautojus išlydinčių žmonių, taksi ar pavežėtojų transporto srautai, bet ir kelių eismo taisyklių pažeidėjai, kurie piktybiškai palieka mašinas ilgesniam laikotarpiui.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Kenkėjų aktualijos: vorai ir uodai

2020/05/22

Komentarų (0)

Apie kasmetines atostogas

2020/05/22

Komentarų (0)