G. Paškevičiūtė džiaugiasi, kad atrinko jos darbą.

Jaunimas, Naujausi

Savivaldybės atvirukui panaudota Meno mokyklos moksleivės iliustracija

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Iš rajono savivaldybės po įstaigas ir organizacijas, kitas šalies savivaldybes bei valstybines institucijas, užsienyje esančius miestus partnerius netrukus pasklido išskirtinis Kalėdinis atvirukas su istoriniu simboliu – legendine Vilkmerge. Šios iliustracijos autorė – Meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivė Gabija Paškevičiūtė.

„Labai džiaugiuosi, kad šį mano piešinį atrinko. Prieš dvejus metus kurdama šį darbą negalvojau, jog jis taip plačiai bus paviešintas. Pamenu, kad mokytoja Irutė Kiseliova buvo davusi užduotį – nupiešti įžymias Ukmergės miesto vietas. Pasirinkau Vilniaus gatvėje esančią skulptūrą „Vilkmergė“, nes, berods, ji daugiau nieko iš mūsų grupės nesudomino. Pirmiausia piešinį reikėjo išraižyti ant linoleumo, o tada su dažais atspausti ant popieriaus. Tai užtruko net 6 pamokas, nes buvo labai daug darbo“, – kalbėjo G. Paškevičiūtė.

Kai šių metų rudenį rajono savivaldybės administracijos darbuotojai paprašė Meno mokyklos Dailės skyriaus pagelbėti gaminant šventinį atviruką, mokytojai Dainius Tijūnėlis ir I. Kiseliova skyrė tam laiko ir atrinko nemažą pluoštą – keliasdešimt kalėdinių, įvairiomis technikomis atliktų darbų. Gabijos piešinys buvo ryškiausias ir labiausiai visiems patiko. Savivaldybės Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė, grafikos dizainerė Akvilė Butkutė atrinktą iliustraciją nuskenavo bei apdorojo „Photoshop“ programa, atvirukui parinko specialų blizgų popierių ir kt.

Nuo penkerių metų piešianti ir jau paskutinius metus su daile susijusių dalykų besimokanti Gabija prisipažino, jog ji „klasėje nėra ta, kuri piešia gražiausiai“. Tačiau pernai vienas iš jos darbų buvo panaudotas plakato gamybai.

Kiek per dešimtmetį sukūrė darbų, ji neskaičiavusi. Jų daug. Ir jie visi yra saugomi namuose. Užupio pagrindinės mokyklos aštuntoje klasėje besimokanti Gabija kol kas savo ateities nesieja su menu. Be dailės pamokų, mergina dar lanko linijinius šokius ir daug laiko skiria mokslams – mokosi tik gerais ir labai gerais pažymiais, kas kelinti metai būna klasės pirmūnė.

Pasak Gabijos, dovanų gauti keli atvirukai su jos iliustracija dabar puošia namus. „Mama juos padėjo pačioje garbingiausioje ir matomiausioje vietoje“, – džiaugėsi ukmergiškė.

AUTORĖS nuotrauka

 

Palikite komentarą apie straipsnį