Geradariai išpildė slapčiausius senjorų norus.

Naujausi, Žmonės

Norvegijoje gyvenanti lietuvė subūrė aukotojus kilniam tikslui

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Ukmergės rajone gyvenantys Alfonsa, Monika, Marijona, Stanislava, Janina, Jadvyga, Genė, Fatis, Jonas, Ildifonsas, Vacys, Vytautas – garbaus amžiaus vieniši senoliai – šventes pasitinka pakylėtai ir džiaugsmingai, nes Norvegijoje gyvenantys geradariai išpildė visus slapčiausius jų norus.

Vienam labai reikėjo higienos prekių ir negendančių maisto produktų, kitam – mašinos malkų, trečiam – tik žieminės striukės, ketvirtam – šilto pledo… Ukmergiškiams į namus buvo atvežti ir į jų norų sąrašą įrašyti šiltas chalatas, mažas šaldytuvas, maža skalbyklė, pagalvė, antklodė, patalynės komplektas, dviratis, tepalinis radiatorius, elektrinis vonios gyvatukas, puodas ir kiti daiktai.

Visus šiuos labai reikalingus ir pačių neįperkamus daiktus Ukmergės mieste, Deltuvos, Siesikų, Želvos, Taujėnų, Veprių, Vidiškių ir Šešuolių seniūnijose gyvenantiems senoliams už daugiau nei 1,5 tūkstančio eurų nupirko ir kurjerio paslaugas pristatant prekes į namus užsakė Norvegijoje gyvenanti lietuvė Kristina Dūdė.

„Jau daug metų prieš Kalėdas Norvegijoje yra organizuojamos įvairios labdaros akcijos paremti Lietuvoje gyvenančius žmones. Rinkome pinigus ir TV laidos „Bėdų turgus“ trims herojams, vaikų globos namams Klaipėdoje, Dienos centrui Klaipėdoje, taip pat prisidėjome prie akcijos „Maltiečių sriuba“ Klaipėdoje. Šiemet mane įkvėpė Ukmergės rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje lapkritį papasakota istorija, kuomet vienos Vilniuje įsikūrusios užsienio kapitalo informacinių technologijų, konsultacijų ir verslo procesų valdymo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai išpildė 50-ies rajone gyvenančių nepasiturinčių bei vienišų senjorų norus“, – pasakojo iš Klaipėdos krašto kilusi K. Dūdė.

Moteris irgi nusprendė paremti Ukmergės senolius ir tam tikslui paprašė rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus darbuotojų pateikti dešimties asmenų sąrašą su jų norais bei trumpai, neatskleidžiant asmens duomenų, aprašyti kiekvieno iš jų esamą situaciją. Šiai akcijai įvykdyti K. Dūdė pagalbos paprašė dviejų „Facebook“ grupės narių – „Lietuviai Stavangeryje“ ir „Norvegijos moterų klubas“ – paramos.

„Paskaičiavau, kad tam, jog išpildytumėme visus norus, mums apytiksliai reikia 1 300 eurų. Kai surinkus tą sumą sustabdžiau akciją, dar atsirado daugiau aukotojų, vienas jų net nupirko vienam senoliui labai laukiamą dovaną. Taigi, prie šios akcijos prisidėjo 48 geradariai. Iš viso surinkome 1 580 eurų ir parėmėme ne dešimt, o dvylika ukmergiškių senolių. Daliai jų skyrėme ir pinigų, už kuriuos žmonės galės sau įsigyti dar ir reikalingų vaistų. Mes neremiame jokių fondų, nes tada dar valstybei reikia sumokėti 15 proc. Mūsų noras buvo tikslingai panaudoti lėšas, kad tikrai žinotume, jog skirti daiktai pasiekė reikiamus žmones“, – teigė K. Dūdė.

 

Palikite komentarą apie straipsnį