Deltuviškiai prisiminė senąsias mūsų tautos tradicijas.

Kultūra

Sužibo vaikystės Kalėdų eglė

Daiva STIMBURIENĖ

Kultūros centro Deltuvos skyriaus renginių organizatorė

Mažais žingsneliais į kiekvieno mūsų namus atkeliauja žiemos šventės. Ir nors laiko dar yra, tačiau šventinis šurmulys kiekvienam iš mūsų kužda – laikas atsikvėpti, nusimesti rūpesčius, pasidžiaugti mažais dalykais.

Pats laikas degti girliandas ir įžiebti Kalėdų eglę. Pagal senąsias tradicijas tinkamiausia proga tai padaryti – Šv. Liucijos diena. Tai atneša į namus viltį.

Senovės lietuviai, laukdami Saulės sugrįžimo, gruodžio 13-ąją įžiebdavo gausybę žvakių – kuo daugiau ugnies ir šviesos bus tą vakarą, tuo daugiau šilumos ir vilties ateis į namus. Tad ir mūsų languose sužibo dvylika vaikų pagamintų žibintų, nes iki šventų Kalėdų beliko dvylika dienų… Ir kiekviena jų parodys kitų metų kiekvieno mėnesio orus.

Deltuvos vaikai savo Kalėdų eglę papuošė pagal senąsias mūsų tautos tradicijas. Visus susirinkusius į šventę pakvietėme prisiminti mūsų tėvų ir senelių vaikystės Kalėdas, kai eglutė buvo puošiama saldainiais, raudonskruosčiais obuoliukais ir riestainiais. Tokią šiemet papuošėme ir Deltuvos kultūros namuose – saldžią ir ekologišką! O kad būtų dar linksmiau, pasižvalgėme ir po Europos šalių tradicijas. Štai Švedijoje per Šv. Liuciją priimta duoti vaikams dovanų. Jas mažieji randa savo kurpėse. Tad susirinkę šventės dalyviai už durų paliko savo batus, kurie vakaro pabaigoje buvo prisipildę saldainių! O per likusias dvylika dienų iki didžiųjų žiemos švenčių dar gaminsime šiaudinius žaisliukus, liesime žvakes, dekoruosime meduolius.

 

Palikite komentarą apie straipsnį