Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai, Naujausi

Pirotechnikos priemonių naudojimo apribojimai

Asta KROGERTIENĖ

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistė

Kiekvienais metais gruodžio – sausio mėnesiais policijos įstaigos vykdo prevencines priemones, kuriomis siekiama užtikrinti tinkamą civilinių pirotechnikos priemonių apyvartą ir užkardyti pažeidimus, susijusius su civilinės paskirties pirotechnikos priemonių naudojimu, disponavimu ar prekyba. Tokių priemonių metu kasmet yra surašoma nemažai administracinių nusižengimų protokolų.

Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės jau keletą savaičių vykdo šviečiamąją veiklą, bendraudamos su ugdymo įstaigų pedagogais, moksleiviais, taip pat dalyvauja tėvų susirinkimuose ir dalijasi informacija. Į šviečiamąją veiklą įsijungė ir jaunieji policijos rėmėjai, kurie skaito paskaitas jaunesniems moksleiviams.

„Atminkite, kad mokyklos teritorijoje ar juo labiau mokykloje draudžiama naudoti pirotechnikos priemones“, – perspėja bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė.

Atsižvelgiant į pavojingumo laipsnį, nustatytą įstatymuose, pirotechnikos priemones įsigyti draudžiama vaikams iki 14 metų, o kai kurias – nuo 16 ar 18 metų. Yra tokių pirotechnikos priemonių, kurias naudoti ir įsigyti gali tik profesionalūs pirotechnikai.

Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatyme nustatyti pirotechnikos priemonių naudojimo draudimai. Taigi, draudžiama:

– platinti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų (F1 kategorijos fejerverkai – keliantys labai mažą pavojų, labai mažai triukšmo ir skirti naudoti aptvertose teritorijose, taip pat gyvenamosiose patalpose. Juos gali įsigyti ir juos naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys);

– naudoti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų (statinių) ar patalpų valdytojais, taip pat kitose savivaldybės tarybos nustatytose vietose;

– jeigu tai trikdo viešąją rimtį, naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22 val. iki 8 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybės vykdomoji institucija yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku.

Atsakomybė už nusižengimus, susijusius su civilinės pirotechnikos priemonėmis, nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse:

– už Civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimą gresia bauda nuo 14 iki 60 eurų;

– naudojant nenustatytu laiku ar pernelyg triukšmingus fejerverkus, gresia bauda nuo 20 iki 80 eurų, pakartotinai nusižengus – bauda nuo 80 iki 300 eurų;

– nesilaikymas saugaus elgesio su fejerverkais taisyklių, dėl kurių gali kilti gaisras ar sprogimas, užtraukia baudą nuo 20 iki 70 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 580 eurų.

Už administracinius nusižengimus asmenys atsako nuo 16 metų, tačiau atsakomybė už vaikų iki 16 metų padarytus administracinius nusižengimus gali kilti ir tėvams.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas