Aktualijos

Svarstytos galimybės atidaryti bendradarbystės centrą

Daiva ZIMBLIENĖ

Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Rajono savivaldybėje lankėsi viešosios įstaigos (VšĮ) „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorė Inga Juozapavičienė ir Regionų plėtros grupės vadovė Jolanta Miloš. Savivaldybės vadovams ir administracijos darbuotojams viešnios pristatė Lietuvoje sėkmingai veikiantį bendradarbystės centrų (BC) „Spiečius“ tinklą ir veiklą.

 BC – tai nemokama, netradicinio tipo bendradarbystės erdvė (angl. co-working space) šalyje, skirta smulkiems ir vidutiniams verslininkams.

Pirmieji BC duris atvėrė 2016-aisiais. Per trejus metus jie buvo įkurti Alytuje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Vis augantys „Spiečių“ narių rezultatai bei verslumo potencialas šalyje lėmė plėtrą ir kituose miestuose – Kėdainiuose bei Marijampolėje. Dabar visoje Lietuvoje jų yra septyni.

„BC pagrindiniai tikslai – padėti verslui kurtis, plėstis, eksportuoti. „Spiečiuose“ veiklą prieš kelerius metus pradėjusios įmonės toliau sėkmingai dirba ir kuria darbo vietas savo regiono gyventojams.

„Spiečių“ plėtra Lietuvos regionuose sprendžia net kelias esmines verslumo problemas vienu metu – gerėja verslo aplinka, jaunimo verslumas, gyventojų motyvacija imtis verslo. „Spiečius“ savo nariams siūlo erdvę, kurioje galima patogiai bei kokybiškai dirbti visą parą, čia galima gauti profesionalias verslo konsultacijas, dalyvauti aktualiuose mokymuose, naudotis „Verslo mentorių tinklo“ programa, kuri labai daug prisideda prie kokybiško verslo vystymo. Tai be galo reikalingos ir naudingos priemonės pradedantiems bei savo versle inovacijas diegiantiems verslininkams“, – sakė J. Miloš, įkūrusi visus šiuo metu šalyje veikiančius „Spiečius“.

VšĮ „Versli Lietuva“ duomenimis, 2018 m. bendras Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių apyvartos augimas šalyje buvo 12 proc., o bendradarbystės centrų rezidentų apyvartos augimas jį lenkė beveik septynis kartus – siekė 81 proc. Pernai „Spiečiuose“ su „Verslios Lietuvos“ pagalba buvo įsteigta 413 naujų verslų, šiemet jau – 335.

I. Juozapavičienės teigimu, mentorystė – viena iš svarbiausių veiklų BC. Ji skirta tradicinio arba inovatyvaus jauno verslo savininkams ir vadovams, tiems, kurie savo versle nori esminių pokyčių bei vertina patyrusių verslininkų patarimus, nori efektyviai vystyti savo verslą. Šiuo projektu siekiama skatinti verslo žmonių bendradarbiavimą ir dalijimąsi patirtimi.

Visuose veikiančiuose „Spiečiuose“ verslininkai labai aktyviai panoro prisijungti prie mentorystės programos ir padėti vystytis jauniems verslams. Mentorių sąrašuose – itin patyrę verslininkai, didelių įmonių vadovai, sukaupę ilgametę patirtį versle.

Turėti „Spiečių“ Ukmergėje – reali galimybė. Likvidavus rajono Turizmo ir verslo informacijos centrą su smulkiu verslu susijusios funkcijos perduotos savivaldybės administracijai.

Palikite komentarą apie straipsnį