Sukūrė videoklipą ir dalyvauja konkurse

Jaunimas, Naujausi

Sukūrė videoklipą ir dalyvauja konkurse

Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, vienijanti visuomenines kūno kultūros, sporto ir turizmo organizacijas, plėtojančias sveikatą stiprinančią kūno kultūrą ir mėgėjų sportą, jau antrus metus tęsia socialinį projektą „Judėkim.lt“.

Projekto tikslas – paskatinti visuomenę, o ypač tėvus, auginančius mažus vaikus, daugiau judėti ir rodyti aktyvaus gyvenimo būdo pavyzdį savo atžaloms.

Organizatoriai teigia, kad nejudrumas tapo pasaulinio masto epidemija, kuri sukelia lėtines ligas ir tampa ankstyvų mirčių priežastimi. Vis dažniau vaikams tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje nustatoma diagnozė – antsvoris, nutukimas, to priežastis – mažėjantis vaikų judrumas.

Pagal 1994–2010 metais atliktą tyrimą, Europoje Lietuva yra ket-virta nuo galo pagal moksleivių fizinį aktyvumą. Labiau šokiruoja ne tiek patys skaičiai, o tai, kad tendencijos nesikeičia ar keičiasi į dar blogesnę pusę.

Eurobarometro duomenimis, sportas ir aktyvi veikla visiškai nedomina 44 proc. lietuvių. Dažniau nei kas antras suaugęs žmogus Lietuvoje (60 proc.) turi antsvorį. Visame pasaulyje, taip pat ir mūsų šalyje, ryški tendencija, kad nejudrių tėvų vaikai seka tėvų pėdomis ir nesirenka aktyvaus gyvenimo būdo.

Vykdant socialinį projektą „Judėkim.lt“ moksleiviams skirtas konkursas „Mano klasės mankšta“. Jis vyks iki gegužės 15 dienos, konkurso metu visų šalies mokyklų moksleiviai kviečiami mankštintis, filmuoti savo mankštas ir siųsti filmukus organizatoriams. Prizų fondas – 5 000 Eur, o pagrindinis prizas – savaitgalio kelionė į Palangą visai klasei ir sportiniai „Nike“ bateliai – atiteks 1–5 ir 6–12 klasių amžiaus kategorijose. Nugalėjusios klasės turės pademonstruoti savo mankštas Palangoje vykstančiame festivalyje „Sportas visiems“.

Videoklipus vertins ir nugalėtojus padės išrinkti patyrę vertinimo komisijos nariai.

Konkurse dalyvauti nusprendė ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos 3A klasė, vadovaujama mokytojos Daivos Sinkevičienės. Jų nuotaikingą klipą galima rasti adresu: https://www.youtube.com/watch?v=vOubNHtx7oE ir balsuoti už ukmergiškius.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį