Mažasis ligoniukas yra apgaubtas artimųjų meile bei dėmesiu.

Kultūra, Naujausi

Labdaros akcijos lėšos – sunkiai sergančio Deivido šeimai

Arvydas PĖŠINA

Kultūros centras pradeda jau 14-ą labdaros akciją „Baltas angelas“. Per tą laiką visų mūsų dėka Balto angelo sparnas palytėjo ne vieną sunkiai sergantį Ukmergės vaiką ir suteikė jam viltį pasveikti. Šiemet vėl kviečiame susivienyti ir aukoti pinigines lėšas dešimtmečio Deivido kasdieniam gyvenimui palengvinti.

Kad sūnus serga, jo mama pastebėjo, kai mažyliui suėjo 9 mėnesiai. Tokio amžiaus vaikai jau sėdi, o jis ėmė silpti. Vilniaus gydytojai atliko genetinį tyrimą ir diagnozavo ligą – progresuojanti spinalinė raumenų atrofija. Sergant šia liga atrofuojasi visi raumenys – berniukas nesėdi, negali judinti kojų, paimti sunkesnio daikto, dėl ligos iškrypo stuburas. Nors visą dieną Deividui tenka praleisti lovoje, jis nuolat šypsosi ir džiaugiasi artimųjų meile bei dėmesiu.

Ligoniukas valgo specialiai jam paruoštą maistą, į kurį įmaišomas specialus, svorį auginantis mišinėlis. Kad palengvintų būklę, vaiką lanko kinezeterapeutė, kojas jam mankština pati mama. Sužibo maža viltis, kad liga palengvės – užsienyje atsirado labai brangūs vaistai, Lietuvoje kompensuojami ligonių kasų. Tačiau norint jais gydytis, tenka lankytis pas visus gydytojus Kaune, kur tik yra siunčiami.

Mama vaiko kelionėmis rūpinasi pati – važiuojant sėdi šalia ir prilaiko sūnaus galvą, palaiko staigaus stabdymo metu. Deividą galėtų vežti ir greitoji medicininė pagalba, bet nuvykus pas gydytojus tenka užtrukti, o „greitoji“ laukti negali.

Vaikas nesijaučia sergąs ar atskirtas – jis labai nori bendrauti. Taip pat jis ir mokosi – į namus ateina mokytojos iš „Ryto“ specialiosios mokyklos, dešimtmetis žaidžia kompiuteriu, žiūri televizorių.

Tačiau ligoniui reikia ir pagalbos – daiktų, kurie palengvintų jo gyvenimą, padarytų jį kokybiškesniu. Reikalingas masažuoklis kūnui, taip pat masažinis čiužinys. Gaminant maistą neįmanoma išsiversti be smulkintuvo – jis naudojamas kelis kartus per dieną. Kadangi dabar turimas nepatikimas – dažnai genda, būtinas profesionalus, kainuojantis kelis šimtus eurų, prietaisas.

Daryti gerus darbus galime kiekvienas. Būkime vieningi, susiburkime ir padėkime Deividui – pradžiuginkime ir sušildykime jį savo gerumu. Kultūros centro, kaimo skyrių ir meno saviraiškos kolektyvų nariai jau renka lėšas. Prisidėkite ir Jūs, pervesdami piniginę auką į Ukmergės kultūros centro sąskaitą LT 924010042900530556 arba pirkite bilietus į kalėdinį labdaros ir paramos koncertą „Baltas angelas“, kuris įvyks gruodžio 26 dieną, 14 valandą. Visi paaukoti pinigai bus skirti Ukmergėje, Vytauto gatvėje, gyvenančiai Deivido šeimai.

Palikite komentarą apie straipsnį