Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kokias dovanas lietuviai labiausiai norėtų rasti po eglute

Į duris jau beldžiantis svarbiausioms metų šventėms, vis dažniau pagalvojame apie dovanas. Artimuosius norisi ne tik nustebinti ar nudžiuginti, bet ir išrinkti daiktą, kuris būtų prasmingas, praktiškas ir nedulkėtų nereikalingas lentynose.

Bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktoje Baltijos šalių apklausoje Lietuvos gyventojai atsakė, kokios kalėdinės dovanos juos šiemet džiugintų labiausiai.

Rezultatai parodė, kad pageidaujamų dovanų sąrašuose itin aukštą vietą užima elektronikos prekės – jas labiausiai norėtų gauti beveik 26 proc. Lietuvos gyventojų.

Smulkią elektroniką, tokią kaip telefonai, ausinės, išmanūs laikrodžiai ir pan., norėtų gauti net 45 proc. apklaustųjų. Tuo tarpu kompiuterinės technikos – nešiojamų ar planšetinių kompiuterių – pageidauja 32 proc. respondentų.

Lietuvoje populiarėja ir dovanų namams kryptis. Dažniausiai smulkią elektroniką namams, kaip norimą Kalėdų dovaną, įvardino moterys (59 proc.). Net 30 proc. apklaustų moterų norėtų gauti kavos aparatą, elektrinį virdulį ir panašią smulkią virtuvės techniką, 29 proc. moterų norėtų tokių buitinių prietaisų, kaip lygintuvai ar valymo prietaisai.

Tyrimo duomenimis, iš mados neišeina ir Kalėdų klasika – kvepalai. Kosmetikos ir parfumerijos prekes gauti norėtų 25 proc. respondentų. Šios kategorijos dovanų labiausiai norinčios įvardino moterys (32 proc.). Palyginimui, dovanų iš kosmetikos ir parfumerijos srities norėtų gauti perpus mažiau (18 proc.) apklaustų vyrų.

Taip pat itin aukštas pozicijas užima ir prekybos centrų čekiai – juos gauti nori 20 proc. apklaustųjų (po 20 proc. vyrų ir moterų). Tuo tarpu ketvirtąją vietą užima knygos, jas per šias Kalėdas norėtų gauti net 19 proc. šalies gyventojų.

Apklausos metu išryškėjo ir nepopuliarios dovanos. Štai tarp vyrų mažiausiai laukiamų dovanų sąraše atsidūrė tekstilė, rankšluosčiai ir patalynė (2 proc.) bei indai ir virtuvės rakandai (2,4 proc.). Tuo tarpu moterys mažiausiai norėtų gauti – darbo įrankių (0,8 proc.) arba automobilių aksesuarų (1,5 proc.)

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • martynas :
    labas