Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Labiausiai nemėgstama žiema

„Spinter tyrimų“ atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, daugiausia, arba 43 proc. šalies gyventojų įvardija, kad nemėgstamiausias jų metų laikas yra žiema.

Žiemos rūpesčiai labiausiai slegia miestų gyventojus – net 44 proc. jų labiausiai nemėgsta žiemos, tuo tarpu kaimo vietovėse taip mąstančių yra 40 proc.

Daugiausia žiemos nemėgstančiųjų Lietuvoje yra tarp ūkininkų – net 57 proc., ir tai neturėtų labai stebinti, kadangi pagrindinis jų darbo ir pajamų sezonas yra šiltasis metų laikas.

Žiemą nemylimiausiu sezonu įvardijo ir 50 proc. smulkiųjų verslininkų, 49 proc. studentų ir moksleivių bei 46 proc. specialistų ir valstybės tarnautojų.

Nors manoma, kad žiemos metu padaugėja avarijų, vis dėlto avaringiausias sezonas yra pavasaris. Jo metu eismo įvykių nutinka 7,5 proc. daugiau, palyginti su metų vidurkiu, o žiemą eismo įvykių pasitaiko 3,4 proc. žemiau metinio vidurkio. Tai nulemia vis dažniau pasitaikanti orų kaita, staigūs temperatūros šuoliai ir krituliai. Taip pat neteisingas stereotipas ir apie tai, jog žiemą daugiau sergama ir padaugėja nelaimingų atsitikimų. Pagal statistiką, šiuo metų laiku sukeltų žalų draudikai registruoja atitinkamai 15 proc. mažiau už metinį vidurkį, o rudenį, atvirkščiai, tokių žalų skaičius jau lenkia metų vidurkį 19 proc.

Sprendžiant pagal apklausą, jau pasibaigęs ruduo yra antras nemylimiausias metų laikas – jo labiausiai nemėgsta 23 proc. šalies gyventojų.

Savo ruožtu pavasaris ir vasara simpatijų nestokoja – jų nemėgsta atitinkamai tik 2 ir 3 proc. gyventojų. Net 29 proc. apklaustųjų negalėjo išskirti nemėgstamiausio metų sezono.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį