Aktualijos, Naujausi

Biblioteka lankytojus pasitiks ne tik naujomis spalvomis, bet ir modernesnė

Genovaitė KAZIELIENĖ

Jau baigiami Vlado Šlaito viešosios bibliotekos rekonstrukcijos darbai, trukę daugiau kaip dvejus metus. Kai lankėmės antradienį, statybininkai montavo roletus, salėje klojo parketą, atliko paskutinius elektros tvarkymo darbus.

Prireikė kapitalinio  remonto

Vlado Šlaito bibliotekos pastatas buvo pastatytas 1938 metais kaip Ukmergės apygardos ligonių kasų rūmai – sveikatos draudimo ir gydymo įstaiga, 1975-aisiais prie jo primūrytas priestatas.

Statiniai niekada nebuvo rekonstruojami, todėl prireikė kapitalinio remonto. 2017-ųjų rugpjūtį savivaldybės administracija pateikė paraišką finansavimui iš Europos Sąjungos fondų gauti.

Tų pačių metų spalio mėnesį, iš dalies bibliotekos patalpų išsikrausčius Nacionalinės žemės tarnybos Ukmergės skyriui, pradėti bibliotekos remonto darbai. Juos atliko darbų vykdymo konkursą iš jame dalyvavusių dvylikos įmonių laimėjusi vilniečių UAB „Santerma“, pasiūliusi mažiausią rangos darbų atlikimo kainą – 798 829 Eur.

2018 metų pradžioje iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų rekonstrukcijai buvo skirta 600 tūkst. 466 Eur. Kadangi bendra projekto vertė – 1 mln. 180 tūkst. Eur, likusią sumą reikėjo padengti iš savivaldybės biudžeto.

Pagal pasirašytą sutartį rangovas planavo senąją pastato dalį sutvarkyti iki praėjusios vasaros. Priestato remontus numatoma užbaigti šių metų gruodžio mėnesį.

Patyrė nepatogumų

Bibliotekos direktorės pavaduotoja Virginija Tylienė, antradienį rodydama patalpas neslėpė, kad pastaruosius dvejus metus nebuvo lengva. „Bibliotekoje dirba apie trisdešimt žmonių. Vykstant rekonstrukcijai, teko patirti įvairių nepatogumų. Remonto darbai pirmiausia pradėti patalpose, kuriose buvo įsikūręs Nacionalinės žemės tarnybos Ukmergės skyrius: čia griautos senos pertvaros ir kai kurios sienos, pakeisti vamzdynai ir langai, atnaujintos buvusių kabinetų, rūsio patalpos. Ruošiantis kraustytis į šias sutvarkytas patalpas, darbuotojams teko pakuoti į dėžes knygas, inventorių ir juos pernešti, taip pat perkelti įrangą, išardyti ir pergabenti knygų lentynas, stalus, spintas ir vėl juos sudėti.

Kadangi įstaiga nebuvo uždaryta, skaitytojams teiktos paslaugos. Dėl to prireikus kai kurių knygų, jų teko ieškoti ir dėžėse, kai kurias atveždavo iš kaimų filialų…

V. Tylienė sakė, kad remontai jau beveik visiškai baigti, ir vylėsi, jog per šį mėnesį viskas bus atlikta.

Atnaujintos ne tik patalpos, bet ir įranga

Direktorės pavaduotoja pasakojo, kad statybininkai apšiltino sienas, sutvarkė stogą, perplanavo ir suremontavo vidaus patalpas, atnaujino šildymo, vėdinimo, elektros, vandentiekio, nuotekų sistemas, sumontavo priešgaisrinę signalizaciją. „Taip pat įrengtos ne tik pastato, bet ir knygų apsaugos sistemos. Lankytojui paliekant bibliotekos patalpas, kiekvienoje knygoje esančios lipdės perspės, jei ji išnešama neužregistravus“, – aiškino naujoves V. Tylienė.

Į biblioteką bus galima patekti per du įėjimus, vienas jų – nuo Jono Basanavičiaus gatvės pusės, kur yra įrengtas keltuvas neįgaliesiems.

Šiuo metu būsimose skaitytojų aptarnavimo salėse perklojamas linoleumas. Anot pašnekovės, pastebėjus, kad anksčiau paklotoje dangoje yra gamyklinio broko, rangovas ją keičia savo lėšomis.

Direktorės pavaduotoja rodė jau nupirktą naują kompiuterinę įrangą, spausdintuvus, taip pat nemažai atvežtų baldų ir sakė, kai kurie „dar kelyje“. Įsigytas net treniruoklis, kuriuo galės naudotis ir darbuotojai, ir kiti čia apsilankiusieji. „Visa įranga, susijusi su lankytojais, bus nauja“, – užtikrino V. Tylienė.

Ji pasidžiaugė ir naujomis mobiliomis knygų saugyklomis.

Taip pat bus savitarnos skyrius – skaitytojai knygas galės patys ir pasiimti, ir grąžinti.

„Po remonto vaikams ir jaunimui bus įrengtos atskiros kūrybinės erdvės: žaisloteka, fonoteka, meno ir muzikos inkubatorius, mokymų klasė. Bibliotekos konferencijų salę ir vidinį kiemą bei prieš pastatą esančią terasą pritaikysime įvairioms kultūrinėms veikloms – renginiams, plenerams, kūrybinėms laboratorijoms, įvairių grupių susitikimams, bendriems projektams“, – vardijo pašnekovė.

Bibliotekos patalpas pritaikius neįgaliesiems, atsiras galimybė organizuoti šiai grupei skirtus renginius ir užsiėmimus.

Vlado Šlaito viešoji biblioteka turi apie 3 tūkstančius skaitytojų, įstaigos saugyklose – apie 50 tūkstančių knygų.

AUTORĖS nuotr.

Salėje klojamas parketas.

Nekokybiškas linoleumas pakeistas nauju.

V. Tylienė džiaugėsi šiuolaikiškomis knygų saugyklomis.

Įrengti modernūs tualetai.

Neįgaliesiems įrengtas keltuvas.

Nors dirba nepalankiomis sąlygomis, bibliotekos darbuotojos nesiskundžia.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Raštai :
    Šaunuoliai bibliotekininkai! Nė vienai dienai renovacijos metu neuždarė bibliotekos, buvo aptarnaujami lankytojai, vyko renginiai. Pastatas atrodo dailiai, moderniai, gražiai. Teisybė, vogti nebus galima. Tik norėjau paklausti, ar tie, čia rašantys, perskaitė bent vieną, kad ir vaikišką knygelę? Na, kad ir "Du gaideliai" arba "Mano tėvelis buvo kalvelis"? Tikriausiai neskaitėte... Iš elementariausių klaidų Jūsų rašliavoje matosi...
  • vietinis :
    Renovacija ėjosi gerai, ko neuždėjo tos raudonos spalvos. Dabar pastatas atrodo tragiškai. Visiška kakofonija. Kaip miesto architektas tai leido? kažkoks atgal į CCCP
  • Che :
    Lipdes idejo i knygas,kad butu negalima issinesti neuzregistravus? Kur ritasi sita valstybe,kad padorus zmogus jau net ir knygos nebegali pasivogti is bibliotekos!