Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiai

2019-ųjų spalį, palyginti su rugsėju, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,1 proc., skelbia Lietuvos statistikos departamentas.

Daugiausia tam įtakos turėjo drabužių ir avalynės, šilumos energijos, kitų aprangos gaminių ir aprangos reikmenų, farmacijos gaminių kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, atostogų išvykų, keleivių vežimo oro transportu paslaugų, kietojo kuro kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,3 proc., o paslaugų – sumažėjo 0,4 proc. Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,9 proc., rinkos – sumažėjo 0,1 proc.

2019 m. spalį, palyginti su rugsėju, dėl naujų rudens–žiemos sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 5,4 proc. Avalynė pabrango 7,6 proc., drabužiai – 4,2 proc.

Sveikatos priežiūros prekės ir paslaugos pabrango 0,7 proc., tam daugiausia įtakos turėjo farmacijos gaminių (0,7 proc.) ir medicinos paslaugų (0,8 proc.) kainų padidėjimas.

Transporto prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 1,7 proc. Pokytį nulėmė keleivių vežimo oro transportu paslaugų (13,8 proc.) bei degalų ir tepalų (2,3 proc.) kainų sumažėjimas.

Poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos atpigo 1,2 proc., tam daugiausia įtakos turėjo atostogų išvykų kainų sumažėjimas (8,8 proc.).

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,3 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia sumažėjo burokėlių, kivių, svogūnų, vėlyvųjų bulvių, kininių kopūstų, bet padidėjo trumpavaisių agurkų, pomidorų, gūžinių salotų, bananų, mandarinų kainos.

2019 m. spalio metinė (2019 m. spalį, palyginti su 2018 m. spaliu) infliacija sudarė 1,6 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, elektros energijos, mėsos ir jos produktų, farmacijos gaminių, tabako gaminių kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, kietojo kuro, šilumos energijos kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 0,4 proc., paslaugų – 4,8 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 2,6 proc., rinkos – 1,5 proc.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį