Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Siūlo taikyti nuolaidas onkologiniams ligoniams

Į savivaldybę kreipėsi Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, prašydama asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis, suteikti lengvatas už naudojimąsi viešuoju transportu ir Ukmergės sporto centro plaukimo baseino paslaugomis.

Dėl to lapkričio 27 dieną vyksiančiam Savivaldybės tarybos posėdžiui bus teikiami du sprendimo projektai.

Viename siūloma asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis, nustatyti teisę įsigyti terminuotą vardinį ir vienkartinį važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietus su 80 procentų nuolaida (bilietas mėnesiui be nuolaidos kainuoja 23 Eur).

Kitame sprendimo projekte prašoma leisti vėžiu sergantiems asmenims bilietus į Ukmergės sporto centro plaukimo baseiną įsigyti su tokiomis nuolaidomis – už vienkartinį bilietą 2 valandoms mokėti 3 eurus, už abonementinį 20 valandų (10 apsilankymų) bilietą – 25 Eur (vienkartinio apsilankymo Ukmergės sporto centro plaukimo baseine suaugusiajam su kaitinimusi pirtyse kaina – 5 Eur, abonementinis bilietas vienam suaugusiajam kainuoja 45 Eur).

Tokios lengvatos būtų taikomos turintiems ir pateikusiems POLA korteles (tai vėžiu sergantiems žmonėms nemokamai išduodamas dokumentas, suteikiantis galimybę gauti nemokamas teisines ir psichologines konsultacijas.

Taip pat gauti galimų gydymo alternatyvų įvertinimą, pasinaudoti nuolaidomis įvairioms prekėms ir paslaugoms, gauti kvietimus į POLA ir partnerių organizuojamus seminarus, mokymus ir renginius pacientams bei jų artimiesiems, taip pat kvietimus nemokamai apsilankyti kultūros renginiuose (spektakliuose, koncertuose, muziejuose).

Sprendimo projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad POLA iki šiol yra išdavusi virš 12 000 kortelių, kuriomis išimtinai naudojasi onkologiniai pacientai, iš jų 200 – Ukmergės rajone.

Jiems važiuojant miesto autobusais UAB Ukmergės autobusų parkas mėnesiui negautų 3 680 Eur pajamų, metams – 44 160 Eur pajamų. Su lengvatomis susijusias išlaidas savivaldybė kompensuotų iš savo biudžeto.

Jeigu Tarybos nariai pritars siūlomiems projektams, lengvatos bus taikomos nuo 2020 metų sausio 1 dienos.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį