Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Vakcinų nuo gripo ir Ukmergėje beveik neliko

Nijolė STUNDŽIENĖ

Gripui bei peršalimo ligoms guldant žmones į ligos patalą, šalies gydymo įstaigas užplūdo norintys pasiskiepyti nuo ir mirtimi galinčio pasibaigti viruso. Tačiau paaiškėjo, kad vakcinų nuo sezoninio gripo poliklinikose beveik neliko. Panaši situacija ir Ukmergėje – šiuo metu pasiskiepyti galima tik „Vilkmergės klinikoje“. Kitose rajono gydymo įstaigose vakcinos arba nelikę, arba jos turi tik likučius.

Medikai neslepia nesitikėję tokio norinčiųjų skiepytis antplūdžio. Neva tai įtakoja ne tik didėjantis žmonių sąmoningumas, bet ir kalbos, esą, į Lietuvą keliauja itin piktas gripas, o šiųmetė vakcina nuo viruso veiksmingesnė nei pernai.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, šiemet gydymo įstaigos užsakė beveik 13 tūkst. daugiau vakcinų nuo gripo nei pernai. Vakcinos paprastai Lietuvą pasiekia per kelis kartus. Pirmosios 50 tūkstančių keturvalentės gripo vakcinos dozių gydymo įstaigoms išdalintos prieš mėnesį, jomis nemokamai buvo skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės.

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos cent-ro Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti Ukmergės skyriaus vedėjo funkcijas Kotryna Žigaitė, šiuo metu nuo gripo skiepijami UAB „Vilkmergės klinika“ pacientai. Mat ši gydymo įstaiga pirmos nemokamos vakcinos siuntos sulaukė tik praėjusį ketvirtadienį. Pasak K. Žigaitės, kitose rajono poliklinikose vakcinos resursai jau išsekę. Laikinai Ukmergės skyriaus vedėjos funkcijas vykdanti specialistė negalėjo atsakyti, kada rajoną pasieks antra nemokamos vakcinos dalis.

Remiantis profilaktinių skiepijimų ataskaita, spalio mėnesį Ukmergės gydymo įstaigose nemokamai nuo gripo pasiskiepijo 846 rajono gyventojai, tarp kurių buvo 10 vaikų, 260 asmenų, kuriems 18-64 metai, ir 576 – 65-erių bei vyresni. Taip pat 614 žmonių pasiskiepijo savo lėšomis. Tarp jų 52 vaikai, 529 asmenys, kuriems 18-64 metai, ir 33 – 65-erių ir vyresni.

Praėjusią 45-ąją metų savaitę, t. y. lapkričio 4-11 dienomis, rajone gripo atvejų nebuvo užregistruota. Ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sirgo 147 žmonės, tarp kurių buvo 65 vaikai. 10 tūkst. gyventojų teko 43,69 sergantieji.

Palikite komentarą apie straipsnį