Įvairūs

Kvilingas. Kas tai, kam naudojamas, kokios technikos, kokios priemonės reikalingos?

Kvilingas – meno rūšis, kuri gana greitai ir paprastai perprantama, tad puikiai tinka skirtingo amžiaus žmonėms: ir vaikams, ir seneliams. Naudojant popierių sukami ritinėliai, juostelės, kurios tarpusavyje komponuojamos. Galima derinti tiek mažas, tiek labai didelės, tad kuriami tiek mažų matmenų, tiek masyvūs paveiksliukai.

Kvilingas, kaip meno rūšis, atsirado dar XV amžiuje. Praktikuoti buvo pradėta vienuolynuose, kadangi tam tikra prasme tai yra meditacinė technika, kuri padeda atsipalaiduoti. Anksčiau juostelėms sukti buvo naudojamas plunksnos kotas, o šiuo metų priemonių gausa labai įvairi, tad tikrai nereikia naudotis primityviais įrankiais, kai galima rasti profesionalius. Dažniausiai tuomet ir rezultatas būna profesionalesnis.

Anksčiau ši technika buvo įvardijama kaip prabangi, kuria galėjo mėgautis tik aukštuomenė. Šiais laikais ją propaguoja visi, kurie nori deklaruoti savo namus. Tiesa, šis menas naudojamas ne tik namų dekorui, tačiau ir kvietimams kurti, paveikslams, miniatiūroms ir t.t. Galimybės – plačios, tad išmokti verta. Kokių priemonių reikia darbeliams? Pirmiausia reikalingas kokybiškas įrankis, kuris padeda sėkmingai sukti juosteles, o antra – juostelės, kurių pasirinkimas prekybos vietose šiuo metu yra labai platus. Dažniausiai šia technika užsikrečiama, tad gana greitai namus pripildo juostelių gausa. Kuo daugiau spalvų – tuo daugiau galimybių. Viskas, tik tiek ir tereikia, kad šių juostelių galima būtų pagaminti skirtingas formas. Nors dominuoja apvalūs raštai, tačiau pačios juostelės yra labai tvirtos ir jomis galima kurti ir ovalius bei kitus raštelius. Dažniausiai sėkmę lemia praktika, tad ir Jums siūlome bandyti, kurti, galbūt net atrasti savas technikas, kuriomis vėliau galėsite pasidalinti.

Kai jau pasiruošėte juostelių kūrinėlius – liko pati smagiausia dalis, kadangi kuriamos kompozicijos. Jos – kiekvieno asmens pasirinkimas, tad siūlome ne tik remtis internete rastais pavyzdžiais, tačiau ir bandyti patiems. Pirmiausia naudinga ant kartono piešti paveiksliukus, kuriuos planuojate kurti. Vėliau juosteles tepti lipalo klijais ir klijuoti ant pagrindo. Tinka ne tik kartonas, tačiau ir medis, oda, bet kas – ką sugalvosite. Baigus kurti – palaukite, kol išdžius ir dekoruokite paveikslu norimas namų vietas.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį