Įvairūs

Kokių klaidų vengti renkantis staliuką svetainei?

Iš pirmo žvilgsnio svetainės staliuko pasirinkimas gali pasirodyti pakankamai lengva užduotis, tačiau iš tiesų dažnai viskas yra kur kas sudėtingiau. Siekiant geriausio rezultato reikia apgalvoti tikrai ne vieną svarbų aspektą – pradedant tinkamu jo aukščiu, baigiant vieta kambaryje. Tik turint atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galima sėkmingai leistis į paieškas. Taigi, į ką atsižvelgti, kad jos būtų sėkmingos?

Gerai įvertinkite aukštį

Per žemi arba per aukšti staliukai gali labai stipriai išdarkyti svetainės interjerą. Tam, kad nepadarytumėte šios klaidos, rekomenduojama rinktis baldą, kuris būtų tokio paties arba šiek tiek mažesnio aukščio nei sofa, krėslas ar minkštas kampas. Tai padeda sukurti ne tik stilingai atrodančią, bet ir patogią erdvę, kurioje smagu leisti laiką tiek su šeima, tiek su draugais.

Atkreipkite dėmesį į proporcijas

Ne mažiau nei baldo aukštis svarbios proporcijos, todėl vertėtų nepamiršti įvertinti ir staliuko ilgio. Kaip tai padaryti? Tiesiog atsižvelkite į sofos ilgį. Geriausia, kad staliukas būtų vienu trečdaliu už ją trumpesnis. Toks santykis atrodo labai proporcingai ir harmoningai daugelio interjero stilių svetainėje.

Įvertinkite baldo formą

Po to, kai išsiaiškinsite, kokio aukščio ir ilgio staliukai jums geriausiai tinka, galima drąsiai žengti toliau. Kitas aspektas – idealiai interjere tinkanti forma. Pakankamai dažnai renkantis tarp stačiakampio, apvalaus ar ovalaus baldo susiduriama su problema, kur ir kaip jį pastatyti. Tradiciškai kavos staliukas nuo sofos turėtų būti nutolęs apie 30–45 cm atstumu. Mažesnis arba didesnis tarpas dažniausiai atrodo neproporcingai ir tarsi išbalansuoja erdvę. Be to, reikėtų nepamiršti įvertinti atstumo tarp staliuko ir televizoriaus arba židinio – geriausia, kad jis būtų maždaug 60–75 cm. Tai padeda užtikrinti patogų judėjimą patalpoje.

Siekite balanso

Kita naudinga taisyklė, kuria verta pasinaudoti renkantis tokį svetainės baldą, yra jo „svoris“. Kitaip tariant, staliukai turėtų papildyti kitas kambaryje esančias detales ir suteikti proporcijos, balanso. Pavyzdžiui, jei jūsų sofa turi aukštas, plonas kojas, patariama apsvarstyti galimybę įsigyti stalą, kuris turėtų vientisą paviršių, tarsi besitęsiantį iki pat žemės (t. y. neturėtų kojelių arba jos būtų kur kas žemesnės ir storesnės). Jei minkštas baldas yra lyg prigludęs prie žemės, verta rinktis staliuką su aukštesnėmis ir plonesnėmis kojelėmis. Toks balansavimas padeda vizualiai „palengvinti“ arba „pasunkinti“ interjerą.

Apsvarstykite savo poreikius

Prieš perkant naująjį svetainės akcentą, be abejonės, vertėtų nepamiršti įverti savo gyvenimo būdo. Galbūt jums reikia papildomos vietos daiktų laikymui? Tuomet vienas iš geriausių variantų bus staliukai su apačioje esančia lentynėle. Jei mėgstate žaisti stalo žaidimus, rekomenduojama įsigyti tokį baldą, aplink kurį būtų patogu susirinkti net ir didesnei grupelei žmonių. Nemaža dalis žmonių žiūrėdami televizorių mėgsta patogiai susikelti kojas. Šiuo atveju gali praversti itin patogi alternatyva – pufas. Jis padeda išlaikyti staliuko švarą, be to, suteikia didesnį komfortą. Turintiems mažų vaikų puikiai tinka apvalios formos baldai be stačių kampų.

Atsakingai rinkitės medžiagas

Paskutinis, tačiau tikrai ne ką mažiau svarbus aspektas – medžiagos, iš kurių pagamintas staliukas. O jų pasirinkimas šiuo metu išties didžiulis: tai ir įvairių rūšių mediena, stiklas ar net metalas. Pavyzdžiui, jei jūsų svetainės grindys yra medinės, kambaryje puikiai turėtų derėti baldas su stikliniu stalviršiu ir metaliniu rėmu. Prie minkšto odinio kampo puikiai dera staliukai su tokia pat medžiaga aptrauktu pagrindu.

Pasinaudokite šiais patarimais ir išsirinkite geriausią baldą savo svetainei. Nors staliukas ir nėra didelis, jis gali lemti akivaizdžius namų interjero pokyčius.

Rekama

Palikite komentarą apie straipsnį