Visi atsisveikino šiltai ir ilgesingai.

Sveikata

Stovykla psichinės sveikatos gerinimui

Vaida PUODŽIŪNIENĖ

Rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė 

Veprių stovyklavietėje spalio 18–20 dienomis vyko Visuomenės sveikatos biuro organizuota stovykla senjorams ir neįgaliesiems „Širdies daina“. Į ją nuo penktadienio pietų rinkosi besišypsantys, entuziastingi senjorai bei šiek tiek nedrąsūs, bet tvirtai apsisprendę priimti gyvenimo iššūkius neįgalūs jaunuoliai.

Stovyklautojai susipažinimo vakaro metu, dalyvaudami bendrame meno terapijos užsiėmime, užmezgė palaikančius, padrąsinančius tarpusavio ryšius. Psichologė Jurgita Vasiliauskienė jiems vedė meno terapijos, bendruomeniškumo, meditacijos užsiėmimus. Ne vienam dalyviui pavyko išpildyti seną svajonę ir pajodinėti žirgu. Pasakojamos sėkmės istorijos žadino susižavėjimą, o vakarojimas kanklių garsuose tirpdė visų širdis…

Atsisveikinome šiltai ir ilgesingai, ašarojo net patys santūriausi vyrai, prisilietę prie kažko jautraus ir nepakartojamo. Moterys apsikabinusios šnabždėjo vienos kitoms būsimų susitikimų pažadus.

Sveikatinimo veiklos padeda stiprinti ne tik fizinį kūną, bet ir psichinę sveikatą. Dauguma žinome, kaip pasirūpinti savo fiziniu kūnu (maistas, judėjimas, kvėpavimas), o psichinei sveikatai vis nerandam laiko. Save guodžiame: „Kažkada pailsėsiu, kažkada užsiimsiu tuo, kas patinka, kažkada būsiu su bendraminčiais, kažkada…“ Bet tas „kažkada“ juk gali būti dabar.

Vyko įdomūs užsiėmimai.

Palikite komentarą apie straipsnį

Skiepytis nuo gripo dar nevėlu

2020/01/16

Komentarų (0)

Kiek gali kainuoti šypsena?

2020/01/16

Komentarų (0)