Stalai buvo nukrauti įvairiausiais kepiniais.

Aktualijos, Naujausi

Medikų paaukoti pinigai – sergantiems vaikams

Nijolė STUNDŽIENĖ

Lapkričio 6-ąją geros valios žmonės buvo kviečiami prisijungti prie Pyragų dienos iniciatyvos. Tradicija kepti gardžius saldėsius ir jo gabalėlius už sutartą kainą parduoti bendradarbiams, kolegoms ar bendramoksliams, o surinktas lėšas skirti likimo nuskriaustiems vaikams gyvuoja nuo 2003 metų. Pyragų diena yra didžiausio TV3 televizijos paramos projekto „Išsipildymo akcija“ dalis. Šiemet į šią labdaros akciją pirmą kartą įsijungė ir VšĮ Ukmergės ligoninė darbuotojai.

Idėja ligoninės medikų kolektyvą suburti prie bendro saldaus stalo gimė Chirurgijos skyriaus gydytojui Nikui Samuoliui bei vyriausiojo gydytojo pavaduotojai Marijai Švedienei. Juos entuziastingai palaikė ir kiti kolegos.

Organizatoriai kvietė į akciją įsijungti visus ligoninės skyrius bei padalinius ir atsinešti po pyragą. Tačiau rezultatas pranoko lūkesčius. Per visą administracijos salę ištiesti stalai buvo nukrauti įvairiausiais gardumynais – tortais, pyragais, sausainiais bei kitais kepiniais.

Po vyriausiojo gydytojo Rimvydo Civilkos sveikinimo žodžio ir padėkos susirinkusieji buvo pakviesti pristatyti savo gardumynus bei aukoti pinigėlių nuskriaustų vaikų svajonėms įgyvendinti. Pasitarus su Vaikų ligų skyriaus vedėja Zene Kreivyte buvo nuspręsta surinktas lėšas skirti dviem 10 ir 14 metų sunkiai sergantiems berniukams.

Akcijos metu medikai ne tik ragavo kolegų kepinius, bet ir norėjo sužinoti receptus, ingredientus, kitas subtilybes. Ypač visus nustebino Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjo Laimono Mišeikio atnešta rytietiška pachlava.

Tai iš Turkijos kildinamas labai plonos tešlos sluoksniuotis su riešutų ir migdolų pertepu. Medikas atviravo, jog iš filo tešlos pagamintas skanėstas yra vardinis. Tačiau, kaip teigė L. Mišeikis, jį kepęs asmuo nepanoro būti viešinamas. Šis saldus gardumynas neva buvo gaminamas 14 dienų ir 7 valandas. Graikiški riešutai atvežti iš Turkijos, o medus, kuris naudotas šioje pachlavoje, suneštas ne bičių, o surinktas rankomis, braukiant augalų žiedus. Po tokio intriguojančio pristatymo pachlavos gabalėliai kaip mat išgaravo nuo stalo.

Pagyrų susilaukė ir gydytojo N. Samuolio pagamintas tortas, kitų medikų iškepti pyragai.

Besivaišindami kolegų konditeriniais gaminiais, gurkšnodami kavą, arbatą, vieni kitus girdami, dėkodami ligoninės medikai neskubėjo skirstytis. Taip pat tądien salėje pakaitomis apsilankė visų skyrių personalas.

Pyragų dienos dalyviai džiaugėsi, jog tokios akcijos ne tik suburia kilniems darbams, bet ir skatina bendrystę, gerina mikroklimatą. „Ukmergės ligoninėje mobingas neegzistuoja“, – juokavo medikai.

Labdaros akcijos metu buvo surinkta 440 eurų.

AUTORĖS nuotr.

 

Ukmergės ligoninės darbuotojai noriai vaišinosi kolegų suneštais gardėsiais.

Ypač visus nustebino saldžioji pachlava.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

 • A :
  Atrodo skaniai. Noreciau gabalelio
 • Nojole :
  Nijole : O kur vaikai???
 • Jolita :
  Gražus pavyzdys visiems. Šaunuoliai
 • pesimistas :
  sakote mobingas Ukmergės ligoninėje neegzistuoja ??? Nesitiki, kad ir kaip norėtumėt..
 • Ruta :
  Šaunuoliai, gražus renginys, ir lb gerai kad bus paremti sergantys vaikai