Nuomonių telefonas

Liepė laukti, kol užaugs vaikas?

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Į redakciją kreipėsi laikraščio skaitytojas. Jis papasakojo, jog jo artimam žmogui neurologas išdavė siuntimą pas reumatologą. Pacientė užsiregistravo, priėmimo laukė apie dvi savaites. Vizitas buvo paskirtas spalio 21 dieną, 14 valandą. Tądien moteris nuvažiavo į Ukmergės ligoninės Konsultacijų polikliniką, laukė prie 310 kabineto, bet iš jo išėjusi medikė, greičiausiai slaugytoja, pasakiusi, kad gydytojos nėra ir nebus.

„Sunerimome, kaip tai nėra gydytojos, jei pas ją esame priregistruoti? Tuomet medikė mums paaiškino, kad gydytoja, kurios laukiame, gimdo. O mus priimsianti, kai vaikas užaugs! Toks atsakymas šokiravo. Visiškas abejingumas savo darbui. Kodėl negalėjo normaliai paaiškinti, ką mums toliau daryti. Vėl kreiptis dėl naujo siuntimo? O gal persirašyti laiką ir laukti, kad priimtų pavaduojantis gydytojas? Ši situacija ir atsainus požiūris į pacientą mus labai žeidžia…“ – kalbėjo skaitytojas ir prašė apie tai parašyti laikraštyje.

Skundą persiuntėme VšĮ Ukmergės ligoninės administracijai.

„Dėl paminėto atvejo pasiaiškinsime. Norėtume priminti, kad skundų turintys pacientai, jei nori išspręsti problemą, pirmiausia turėtų kreiptis į įstaigos administraciją, o ne per tarpininkus – spaudą, savivaldybę ir t. t. Jei kreiptųsi į administraciją ir dar raštu, daugiau naudos būtų ir įstaigai, ir besikreipiančiam. Galėtume atlikti auditą, paprašyti pasiaiškinti darbuotojus“, – komentavo atsakymą parašęs įstaigos vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka. Taip pat jis pridūrė, jog visi gydytojai žino, kad reumatologas nedirba jau keli mėnesiai ir grįš tik po metų, todėl siuntimo negalėtų duoti.

Po poros dienų sulaukėme ir VšĮ Ukmergės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojos medicinai Marijos Švedienės komentaro: „Kadangi patys šios situacijos nematėme ir negirdėjome, galime remtis tik paciento ir dirbusios slaugytojos informacija (situacija buvo aptarta, slaugytoja parašė paaiškinimą administracijai). Mūsų duomenimis, įvyko nesusipratimas: pacientę gyd. G. Plevokas užregistravo vidaus ligų gydytojos konsultacijai (prie jos kabineto pacientė ir laukė). Slaugytojai pasiteiravus, ar pacientė turi siuntimą, ji parodė šeimos gydytojo siuntimą reumatologui. Kadangi reumatologai šiuo metu mūsų įstaigoje nedirba, tai ir buvo paaiškinta. Atsiprašome, jei slaugytojos kalbėjimo maniera ar tonas buvo grubus/nemandagus. Visuomet stengiamės vengti tokių situacijų, o iškilus klausimams ar nesusipratimams raginame pirmiausia kreiptis į įstaigos administraciją.“

Palikite komentarą apie straipsnį

 • sesute iš Anykščių :
  pirmiausia Žukauskienė ir kt šeimos daktarai dirba ne ligoninėje, o PSPC , visai kitoje įstaigoje. Ko jau ko o jaunų daktarų, gal ir ne visų specialybių, bet ligoninėje tikrai netrūksta, Džiaukitės kad dar turit tokią ligoninę, niekur važiuot nereikia. Nuvažiuokite į Anykščius ir pamatysite kaip atrodo ligoninė ir daktarai, tiksliau jų ten beveik nėra, keli pensininkai
 • lione :
  Ten trūksta daug kur gydytoju kompetencijos,jei blogai pasijautei,pats turi prasyt tyrimu,su siuntimais sunkoka,gyd.Žukauskiene įžuli,veja net is kabineto baisu,as turiu teise i tyrimus ir zinojimus i ju atsakymus,be to rekia gerkle atidarius ,kad nespeja ar tai mano kompetecija jei seimos gydytoju nera,ligoninei baisu tik remontų reikalai,kad medikų nebeliks
 • Iš kito šono,tam kuris is sono :
  Žmogau!!! Gal patylėtum.kas dedasi mūsų ligoninėj,siaubas.o rašyti p.R.Civilkai,tai tik laiko gaišinimas.džiaukis,pakol pats nepatyrei tu košmaru pats.
 • regina :
  dvi savaites normalu as laukiu jau du menesius pas traumatologus
 • Aleksandras :
  Paskirtas laikas Ukmergės konsultacijos poliklinikoje dar niekada nesutiko tiesos. Ir kam jį rašyti?
 • Is sono :
  Aisku ligoninese nesutvarkyta ligoniu aptarnavimo sistema. Jei gydytoja susirgo ar gimdo, reiskia pacientas perkeliamas kitai arba informuojama telefonu. O sitoje situaciioje , manau, nebuvo labai kaltu. Slaugytoja atsake i klausima, ,kada pasirodys darbe minetoji gydytoha. Tik toliau turejo nurodyti, ka pacientei toliau daryti...O mamai tiesiog reikeho kreiptis i registratura....ar , kaip mineta, i administracija...Kerstas, ,nesuvokimas ne pacios geriausios elgesio savybes mokyti vaikui :)

Skaitytojų patogumui – keltuvas

2020/01/21

Komentarų (0)

Leidimas nėra reikalingas

2020/01/08

Komentarų (2)