Naujausi, Nuomonių telefonas

Į Kėdainius – per Kauną arba Panevėžį…

Loreta EŽERSKYTĖ

„Neseniai į giminaičio laidotuves iš Kėdainių buvo atvykusi teta. Namo ji ketino, kaip ir visada anksčiau, grįžti maršrutiniu autobusu. Tačiau Autobusų stotyje sužinojo, kad iš Ukmergės į Kėdainius jau nekursuoja joks autobusas. Sunku buvo tuo patikėti – iki kaimyninio miesto nėra nė 60 kilometrų, tačiau neliko nė vieno autobusų reiso...“ – kalbėjo ukmergiškė.

Moteris sakė suprantanti, kad autobusais važiuoja mažiau žmonių nei anksčiau, tačiau susisiekimas tarp kaimyninių miestų yra būtinas: „Artėja Mirusiųjų pagerbimo, Vėlinių dienos. Daugelis vyksta lankyti artimųjų kapus. Kai toks didelis transporto srautas, planuodamas tokias keliones dažnas galėtų pasirinkti maršrutinius autobusus.“

Skaitytoja, prisiminusi, jog anksčiau kiekvieną dieną iš Ukmergės į Kėdainius kursuodavo ne vienas autobusas, norėjo sužinoti, kodėl vis tik buvo panaikintas šis tiesioginis maršrutas, kokios galimybės jį atnaujinti.

UAB Ukmergės autobusų parko direktorius Alfonsas Prabišas paaiškino, jog minėtasis maršrutas yra tarpmiestinis: „Mes visuomeniniu transportu organizuojame tik vietinį susisiekimą rajono ribose. Tarpmiestinių autobusų maršrutus reguliuoja, vežėjams dokumentus, suteikiančius teisę užsiimti keleivių vežimo tolimojo ir tarptautinio susisiekimo maršrutais veikla, išduoda Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA).“

Ši savarankiška valstybinė institucija, tiesiogiai pavaldi Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai, nustato, keičia ir panaikina tolimojo ir tarptautinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutus, kontroliuoja autobusų stočių veiklą. Teisės aktų nustatyta tvarka LTSA kelių transporto vežėjams atlygina dėl keleivių važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais lengvatų negautas pajamas, kontroliuoja kelių transporto lengvatų teikimo keleiviams tvarką.

Pasak vadovo, Ukmergės autobusų parko tiesioginis reisas į Kėdainius panaikintas prieš porą dešimčių metų, kai ženkliai sumažėjo keleivių ir jis įmonei tapo nuostolingas.

„Savivaldybė finansuoja tik vietinio susisiekimo paslaugą. Jei mes norėtume keleivius vežti į Kėdainius, nuostolius turėtume dengti patys. Deja, lėšų tam neturime“, – situaciją komentavo A. Prabišas.

Direktoriaus teigimu, susisiekimas tarp miestų paprastai vyksta tolimojo susisiekimo maršrutais. Pavyzdžiui, ukmergiškiai dar neseniai galėjo Kėdainius pasiekti per šiuos abu miestus pravažiuojančiu autobusu, vykstančiu maršrutu Vilnius-Palanga per Šiaulius. Deja, dabar šis maršrutas panaikintas ir tiesioginio susisiekimo neliko. Tačiau iš Ukmergės į Kėdainius darbo dienomis galima nuvykti su persėdimu Kaune, Panevėžyje arba Šilagalyje. Tokių reisų kasdien galima priskaičiuoti maždaug dvidešimt.

Susisiekėme ir su keleivių vežimo paslaugas keleiviniu kelių transportu Kėdainių mieste ir priemiestyje teikiančios UAB „Kėdbusas“ direktoriumi Evaldu Cicėnu. Jis sakė, kad nuolatinių keleivių, kurie norėtų vykti iš Šėtos į Ukmergę, nes čia dirba arba mokosi, atsirastų. Tačiau UAB „Kėdbusas“ jų norų patenkinti negali: „Mūsų įmonė tokios paslaugos – vežti keleivius į Ukmergę ir atgal – neteikė ir neteiks. Tai ne mūsų galioje...“

Iš Kėdainių Ukmergę galima tiesiogiai pasiekti vieninteliu kursuojančiu tolimojo susisiekimo autobusu, kurio išvykimo laikas ne visus tenkina. Beje, pašnekovo teigimu, šalyje nemažai tokių maršrutų pastaruoju metu panaikinta, todėl keleiviai susiduria su problemomis.

„Tolimojo susisiekimo maršrutų atsisakoma, savivaldybės, motyvuodamos, jog neturi pinigų, keleivius veža tik savo rajonų ribose. Šiuo atveju galbūt laimi privatus verslas...“ – samprotavo E. Cicėnas, tarpmiestinio susisiekimo situaciją pavadindamas chaosu.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Eligijuus :
  Direktoriau kodel neparasei kad i Kedainius galima nuvykti per Siaulius .per Klaipeda taipat imanoma.tad senjorai nesiskuskit
 • Rasa :
  O nori, kad kuo daugiau viesuoju transportu naudotumemes
 • Laima :
  Ir aš per šias Vėlines važiavau į Kėdainių kapines per Kauną. Kaip mano tėvukas sakydavo: "Į Babtus per Kanadą".
 • Ceslovas :
  Panevezys - ignslina nebera autobusu vasara zmoniu pilni buda vo haosas tikras tikrai
 • Ces :
  Panevezys - ignslina nebera autobusu vasara zmoniu pilni buda vo haosas tikras tikrai
 • Ukmergiete :
  Ir bomzynas!!!
 • K :
  Ubagynas tuoj peskom vaiksciosim

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas