Renginyje skambėjo susirinkusiųjų skaitomi posmai.

Kultūra

Sukvietė poezijos apie moteris popietė

Rasa ŠIMONIENĖ

UKC Veprių skyriaus renginių organizatorė

Saulėtą spalvoto rudens dieną vepriškės rinkosi į popietę apie XX-XXI a. moteris poezijoje. Renginį organizavome pagal Juliaus Kelero rinktinę „Pirštai jos neša leliją“. Šį leidinį kraštietis Alfas Pakėnas padovanojo Vidai Ramanauskienei, įpareigodamas supažindinti, skleisti šią žinią. Taigi, nemažas būrys ištroškusių poezijos moterų įdėmiai klausėsi įvairiaspalvių eilių. Pradžioje skambėjo dainingoji tarpukario poezija, vėliau išgirdome posmus apie merginas statybininkes, tuščias vazas, džiazą, išsiraizgiusias kojų venas, šokuojančias varles ir kt., kuo arčiau mūsų laikmečio, tuo įžūlesnės liejosi eilės, kartais nustebinančios ir šokiruojančios požiūriu į moterį.

Kviesdami į popietę prašėme norinčius atlikti namų darbus. Reikėjo surasti ir paskaityti eilėraščius, kuriuose žodis „moteris“ būtų minimas pavadinime arba pirmoje eilutėje, nes būtent tokiu principu sudaryta rinktinė. Džiugina, kad dauguma susirinkusiųjų namų darbus paruošė, taigi, klausėmės dar ne vieno eilėraščio. Romualda Ratautienė mintinai paskaitė netrumpą poemą apie tris velnio dukras, savo eilėmis džiugino kraštietė Leonora Jankeliūnienė.

Bibliotekininkė Alma Aleknavičienė padėkomis ir suvenyrais padėkojo vasarą dalyvavusiems „Skaitymo iššūkio“ varžytuvėse. Visi kartu dainavome, rašėme palinkėjimus ant klevo lapų, gėrėme mėtų arbatą su obuolių pyragu ir juodųjų serbentų uogiene. Dar ilgai netilo džiugus šurmulys, dalijimasis įspūdžiais, ateities planų kūrimas.

Nuotrauka autorės

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas