Aktualijos

Jei norite išnuomoti gyvenamąsias patalpas

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad šiemet verslo liudijimą, suteikiantį teisę nuomoti gyvenamąsias patalpas, Ukmergės rajono savivaldybėje įsigijo 45 gyventojai. Palyginimui, 2018 metais tokių gyventojų buvo beveik 60, o jų deklaruota pajamų iš verslo liudijimų suma siekė daugiau nei 400 tūkst. eurų.

„Gyventojai gali pasirinkti kelis būdus, kaip tinkamai vykdyti gyvenamųjų patalpų nuomos veiklą – su verslo liudijimu arba metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d., deklaruoti gautas pajamas ir sumokėti 15 procentų gyventojų pajamų mokestį“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, primindama, kad nekilnojamojo turto nuoma su individualios veiklos pažyma negalima.

Jei gyventojai ketina nuomoti gyvenamosios paskirties patalpas kitiems žmonėms, tai gali padaryti įsigiję verslo liudijimą „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“. Gyventojai taip pat gali teikti apgyvendinimo paslaugas įsigiję verslo liudijimus veikloms: „Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas“, „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas“.

Pažymėtina, jog neįsigijus verslo liudijimo bet kokio nekilnojamojo turto (ne tik gyvenamųjų patalpų) nuomos paslauga taip pat gali būti teikiama tiek gyventojams, tiek juridiniams asmenims, bet metams pasibaigus iki kitų metų gegužės 1 d. reikia deklaruoti iš nuomos gautas pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį.

Nuomojant būstą gyventojams, tikslinga sudaryti su nuomininku nuomos sutartį raštu. Sutartis yra naudinga ir reikalinga abiem šalims – tiek nuomotojui, tiek nuomininkui. Ji apibrėžia susitarimo turinį, kainą, galimas rizikas ir, žinoma, yra saugiklis, jei nutiktų nenumatytų incidentų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį