Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Vykdoma laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Algimantas KALESNYKAS

Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas–inspektorius

Šiomis dienomis, jei bus tam palankios oro sąlygos, mūsų rajone numatyta vykdyti laukinių gyvūnų (lapių, usūrinių šunų) oralinę vakcinaciją nuo pasiutligės. Ši profilaktinė priemonė vykdoma du kartus metuose – pavasarį ir rudenį.

Mūsų šalyje oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija pradėta 2006 metais. Vakcinacija atliekama mėtant jaukus iš orlaivių. Pradėjus vykdyti laukinių gyvūnų vakcinaciją, nustatomi pavieniai šios užkrečiamos ligos atvejai. Ukmergės rajone paskutinį kartą pasiutligė buvo nustatyta 2008 metų balandžio mėnesį.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja gyventojus, radus jaukus su pasiutligės vakcina, jų neliesti. Jeigu jaukai aptinkami arti gyvenamųjų namų, apie tai reikia pranešti privačiam veterinarijos gydytojui arba teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Vakcina atitinka visus saugumo reikalavimus ir nekelia grėsmės nei žmonių, nei gyvūnų sveikatai.

Vertėtų prisiminti, kad vienintelis efektyvus būdas kovoti su pasiutlige – vakcinuoti naminius ir laukinius gyvūnus. Norėdami apsisaugoti, gyventojai taip pat turėtų vengti tiesioginių kontaktų su benamiais ar laukiniais gyvūnais. Visi šunų, kačių ar šeškų šeimininkai savo augintinius nuo pasiutligės privalo vakcinuoti kartą per 12 mėnesių arba, jei naudojama ilgo veikimo vakcina – pagal jos gamintojo instrukcijas.

Palikite komentarą apie straipsnį