Lektorės skaitė paskaitą.

Sveikata

Projektą užbaigėme įsimintinu renginiu

Gražina BUTEIKIENĖ

Rečionių daugiafunkcio centro direktorė

Minėdami Pasaulinę širdies bei Tarptautinę pagyvenusių žmonių dienas baigėme įgyvendinti rajono savivaldybės finansuojamą sveikatos projektą ,,Saugok ir mylėk širdelę“. Ta proga į Rečionis pasikvietėme rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro lektores Skirmantę Sabaliauskienę ir Eveliną Kimsę. Renginyje viešnios skaitė paskaitą „Galia būti sveiku slypi dabartyje“, kurios metu susirinkusieji susipažino su sergamumo bei mirtingumo situacija rajone, aptarė veiksnius, įtakojančius mūsų sveikatą. Renginio metu vyko diskusijos, kaip galima keisti savo gyvenimo būdą, kad kuo ilgiau išliktume sveiki bei fiziškai aktyvūs. Paskaitos dalyviai turėjo galimybę įvertinti savo funkcinius rodiklius – stresą, kūno masės sudėtį, kraujospūdį, plaštakos jėgą. Visuomenės sveikatos biuro specialistės kiekvienam teikė rekomendacijas ir konsultavo sveikatos stiprinimo klausimais.

Susirūpinusiems dėl savo sveikatos nuotaiką praskaidrino Kultūros centro Dainavos skyriaus humoro grupė ,,Sprigtas“. Už dainaviškių apsilankymą esame dėkingi renginių organizatorei Drąsutei Kaselienei ir meno vadovei Loretai Talutienei.

Kadangi ruduo – laikas, kai vakarais greitai temsta, o rytais neskuba prašvisti, norėjosi senjorus ne tik paskatinti gyventi sveikai, linksmai ir aktyviai, bet ir priminti, kaip svarbu tamsiuoju paros metu saugiai elgtis kelyje. Tad šis renginys taip pat tapo konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse“ dalimi. Todėl kvietimuose buvo žaismingai siūloma ateiti su atšvaitu ir už tai gauti dovanėlę. Nemaža dalis susirinkusiųjų šiuo pasiūlymu pasinaudojo ir gavo po šokoladinį saldainį. Neturėjusieji juos taip pat gavo bei buvo paraginti nuolat nešiotis atšvaitus.

Prie vykdomo projekto prisidėjo ir Rečionių daugiafunkcio centro ikimokyklinės grupės vaikučiai, kurie visą mėnesį su kūrybingąja auklėtoja Rimute Blažinskiene piešė, tapė ir visokių technikų pagalba pagamino daug gražių darbelių. Jais apdovanojome visus šventės dalyvius, o tuos, kurie negalėjo atvykti, aplankėme namuose.

Vaikai pagamino daug gražių darbelių.

Palikite komentarą apie straipsnį