Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Mūsų rajone daugiausia – Morkūnaičių

Visuomenėje gajus mitas, kad Lietuvoje populiariausios giminės yra Kazlauskai, Petrauskai ir Jankauskai. Nuo šiol šį teiginį galima pagrįsti realiais skaičiais – Gyventojų registre sukauptais duomenimis, būtent šios trys pavardės puikuojasi populiariausių Lietuvos pavardžių viršūnėje, informuoja Registrų centro Komunikacijos skyrius.

Pati populiariausia pavardė šalyje yra Kazlauskaitė – jų visoje Lietuvoje galima sutikti beveik 5,2 tūkstančio. Po jos daugiausia Jankauskaičių bei Petrauskaičių, kurių yra po kiek daugiau nei 5 tūkstančius. Toliau seka šių moterų ir merginų tėvai, broliai, pusbroliai, dėdės, seneliai ir kiti vyriškosios lyties giminės atstovai – Kazlauskai, Jankauskai ir Petrauskai.

Populiariausių pavardžių dešimtuke taip pat galima rasti Lietuvoje gausiai gyvenančių Stankevičių ir Stankevičiūčių, Kazlauskienių bei Vasiliauskaičių.

„Nors minėtos pavardės yra dažniausiai sutinkamos vertinant visos šalies statistiką, tačiau analizuojant atskirus regionus ir savivaldybes, tendencijos gali būti ir kitokios. Štai Ukmergės rajono savivaldybėje daugiausiai yra Morkūnaičių (166), Morkūnų (145) ir Morkūnienių (111). Tarp populiariausių mūsų krašte pavardžių taip pat yra Auglys, Rinkevičius, Žižytė, Mackevičiūtė, Žižys, Stankevičius ir Mackevičius“, – rašoma pranešime spaudai.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį