Policijos departamento nuotr.

Kriminalai

Sulaikyti nelegalaus verslo organizatoriai bei juos galimai „dengę“ asmenys

Policijos departamentas paskelbė, kad praėjusią savaitę Kaune sulaikyti asmenys, kelerius metus organizavę nelegalų alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis. Kartu su jais sulaikyti ir Kauno apskrities VPK padalinio vadovas ir buvęs Kauno apskrities vieno iš padalinių vadovas, galimai žinoję apie šią nelegalią veiklą.

Pranešime rašoma, kad operacijos metu iš viso sulaikyti 9 įtariamieji, atlikta kelios dešimtys kratų Kauno ir Marijampolės apskrityse. Ketvirtadienį ir penktadienį buvo sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo įtariamiesiems. Tarp sulaikytųjų – vienos Kauno įmonės, kuri užsiima policijos konfiskuoto turto saugojimu, vadovas.

Spalio 7–9 dienomis vykusioje specialioje operacijoje dalyvavo Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, LR Generalinės prokuratūros, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Aplinkos apsaugos pareigūnai. Tyrimas vyko daugiau kaip vienerius metus, tiriamos tokios nusikalstamos veikos kaip neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas, neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, piktnaudžiavimas tarnyba, kyšininkavimas.

Kratų metu rasta ir paimta didelis kiekis akcizais apmokestinamų prekių, t. y. įvairių alkoholinių gėrimų, nepaženklintų banderolėmis – daugiau kaip 20 Euro palečių, t. y. daugiau kaip 16 000 vnt. įvairių alkoholio butelių, vogtų automobilių detalių, kitų galimai vogtų prekių. Kratų metu iš įvairių vietų bei asmenų rasta ir paimta daugiau kaip 50 000 Eur, galimai gautų vykdant nusikalstamas veikas. Priimtas sprendimas apriboti nuosavybės teises į įtariamųjų sąskaitas.

Tyrimą atlieka Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdyba, jį kontroliuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai.

Įvertinus tai ir atsižvelgiant į Policijos departamento Imuniteto valdybos atliktą Kauno apskrities policijos antikorupcinę analizę, priimtas sprendimas į Kauno apskr. VPK vadovo pareigas laikinai perkelti Imuniteto valdybos viršininką Elaną Jablonską. Artimiausiu metu taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl kelių Kauno apskrities policijos padalinių vadovų rotacijos.

Nuo 2015 m. kovo 17 d. Kauno apskrities policijai vadovauja ukmergiškis Darius Žukauskas. Jis nuo šių metų balandžio iki lapkričio yra vaiko priežiūros atostogose, jo pareigas iki šiol ėjo pavaduotojai.

„G. ž.“ inform.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Dar daugiau :
    https://www.delfi.lt/news/daily/law/policijai-skaudus-smugis-strasburas-apgyne-sumusta-studenta-kuri-vilniaus-policininkas-palaike-nusikalteliu.d?id=82538791

Į parduotuvę vogti ėjo du kartus

2020/08/09

Komentarų (0)

Nupjovė ir pavogė kabelius

2020/08/09

Komentarų (0)